Witam. Właśnie dostałem sterownik omrona cpm1 i mam problemy z komunikacjią ze sterownikiem. Wszystko mam połączone z instrukcją podana przez kolege p_calka: sterownik CPM1-10CDR-A, konwerter CPM1-CIF01, kabel rs232 nr 2 z instrukcji, oprogramowanie SYSWIN. Porty com mam sprawne, kabel też ok. Na sterowniku pali się dioda PWR, przy odłączonym kablu do transmisji i ponownym wlaczeniu sterownika pali się dodatkowo dioda RUN (wykonuje zapisany wcześniej program). Co może być przyczyną błędów komunikacji ze sterownikiem, jakie muszą być ustawienia w oprogramowaniu SYSWIN? Jak ktoś spotkał się z podobną sytuacją lub wie co jest nie tak to proszę o pomoc. Pozdrawiam