logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak usunąć wpis o drugim Windowsie XP Home z menu startowego?

paawel 17 Paź 2007 11:05 4673 3
REKLAMA
  • #1 4386747
    paawel
    Poziom 21  
    Posty: 530
    Pomógł: 33
    Ocena: 8
    Witam.
    Tak jak w temacie - kiedyś na dysku były dwa widnowsy , jeden na C drugi na D.
    Podczas ładowania pojawiała się możliwość wyboru pierwszego lub drugiego.
    Teraz obydwa dyski zostały sformatowane i na pierwszej partycji (C) jest zainstalowany tylko jeden system, druga (D) jest pusta.
    Ale nadal podczas ładowania pojawia się możliwość wyboru dwóch widowsów.
    Jak to usunąć, żeby tylko jeden ładował się automatycznie?
    Chodzi oczywiście o XP Home.
    pozdr.

    Moderowany przez charm_spider:

    Proszę nie używać wielokrotnie ?? lub !!, to na prawdę nie są ozdobniki.
    Przeniosłam z "Sieć Internet, Sieci LAN, WLAN"...

  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4386828
    Brauniack
    Poziom 27  
    Posty: 1053
    Pomógł: 88
    Ocena: 48
    Witaj edytuj plik boot.ini i usuń wpis dotyczący drugiego nie istniejącego sys operacyjnego.

    Dodano po 35 [sekundy]:

    Zmień dział na komputery software to jest zły dział na taki temat
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 4386842
    Redgy
    Poziom 33  
    Posty: 1939
    Pomógł: 227
    Ocena: 825
    Musisz zmienić zawartość boot.ini

    Zrobisz to korzystając z notatnika edytując ręcznie boot.ini na dysku C:/
    lub łatwiej klikając w mój komputer->Prawy myszy-> Właściwości->Zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie i edytuj

    Powinno pokazać się boot.ini gdzie wystarczy podmienić zawartość na

    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home" /noexecute=optin /fastdetect

    Po tej operacji będzie wszystko ok :)
  • #4 4396603
    paawel
    Poziom 21  
    Posty: 530
    Pomógł: 33
    Ocena: 8
    Dzięki. Wszystko ładuje się poprawnie.
    Rzeczywiście trochę się rozmachałem i umieściłem post nie tu gdzie trzeba, bo zawsze siedze w dziale LAN WLAN.
    pozdr.
    Temat zamykam
REKLAMA