Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh 1035 kreski. Wydruki są czarne, ale kopie są blade.

abcpawel 18 Paź 2007 02:29 1395 8
  • #1 18 Paź 2007 02:29
    abcpawel
    Poziom 18  

Witam. Mam problem z tą maszyną polegający na tym że po zrobieniu kilku tys kopii na kartce od góry i od dołu pojawia się mnóstwo cieniutkich, krótkich kresek. Po wyczyszczeniu modułu bębna (dokładnie wałka ładującego) jest na chwile w porządku. Co to może być? materiały są ok, bęben katun, toner oryginalny. Druga przypadłość - wydruki są ok (czarne) a kopie blade :cry:

• #2 21 Paź 2007 20:32
    Max_3city
    Poziom 15  

mysle ze powinienes zaczac od podania przebiegu bebna....ale katun :) z tego co pamietam jest osobna regulacja nasycenia dla drukarki i kopiowania,musisz w kodach pozmieniac,ta maszyna ma tyle regulacji ze ciezko jest nie wyciagnac obrazu skoro mowisz ze ze wydruki ok to podciagnij kopie ,a co do kresek ile elektroda zrobila,ja mylem przy przegladach co ok 20k,jesli juz nie pomagalo to beben do wymiany

• #3 21 Paź 2007 21:27
    bubu_24
    Poziom 11  

Cześć. Zakładam, że kolega wyeliminował skaner.
    Fajnie byłoby gdybyś dołączył jakiś obraz z tym uszkodzeniem bo jest ciekawe. Po pierwsze-ile kopii ma maszyna ogólnie,ile ma bęben i reszta.

Po pojawieniu się usterki otwórz maszynę i popatrz na bęben czy te kreski nie są wynikiem agonii jego lub listwy.Bęben katuna ma to do siebie że jego struktura bardzo słabo okazuje zużycie dla gołego oka w porównaniu do oryginała. A co do elektrody to mogę powiedzieć, że mam maszyny z przebiegiem ponad 500 koła i rolka pracuje bez zarzutu a bęben potrafi dojść nawet do 180 k(2 takie przypadki-reszta...no cóż trzeba z czegoś żyć :D)
    Napisz trochę więcej to pomyślimy
    Pozdrawiam.

• #4 23 Paź 2007 12:58
    abcpawel
    Poziom 18  

Maszyna ma 370 k.Bęben - katun ok 70k. Jak poprawić tą jakość kopii? Którym kodem? Z reguły nie mam problemów z bębnami katuna w tych maszynach i jak jestem przeciwnikiem zamienników to jeżeli chodzi o te bębny to są ok

• #5 23 Paź 2007 23:02
    Calculus
    Poziom 25  

Jeżeli krótkie kreski są w poprzek kopii, to raczej trzeba wymienić wałek ładujący, jeżeli kopie są blade, to jest brudna optyka, obiektyw albo pasek kalibracyjny na szybie.

• #6 31 Paź 2007 21:55
    zygimarley
    Poziom 10  

Ta usterka występuje też w przypadku uszkodzonej diody lasera. Objawia sie kreskami na kopii w bardzo losowy sposób, nie ma żadnej informacji o kodzie błędu. Raczej częściej spotykane to zabrudzona rolka ładująca. Wskazane wymieniać uszczelki "filcowe" przy listwie bębna, brudzenie rolki występuje dużo rzadziej

• #7 31 Paź 2007 22:30
    pcunit
    Poziom 19  

to może być dioda lasera, sprawdź konektory , zimne luty na module lasera ..

• #8 01 Lis 2007 12:42
    Tomek H
    Poziom 28  

Jeżeli wydruki są ok to tylko skaner. Wyczyść dokładnie optykę. Miałem takie objawy

• #9 01 Lis 2007 22:21
    le5ny
    Poziom 12  

kolega ma racje wyczyść dobrze optyke

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME