Witam... Uwaliłem metexa - do zakresu mV, podłączyłem przypadkowo napięcie ponad 100V i wyświetlacz zaczął pokazywać jakieś głupoty. Co gorsza, nie działa też omomierz, pojemnościomierz, miliamperomierz - czyli każda pochodna wykorzystująca mV.
Woltomierz, amperomierz działa ok. Miał ktoś taki przypadek? Co tam mogło paść? Jakiś opamp pewnie.. Niby ten metex jest zabezpieczony..
Mam schemat i widzę to dramatycznie. Bezposrednio z wejscia IN-mV i na zakresach temperatury, ohmomierza, h21, doprowadzone jest do jakiegoś MAX'a, ktory nie jest oznaczony, przez rezystor 330k (!) tylko i wyłącznie, bez żadnego zabezpieczenia w postaci szeregowych dwóch przeciwsobnie polaczonych zenerów. Masakra. Metex zawiódł mnie potwornie. Czy taki MAX jest możliwy do zdobycia? Ile to może kosztować?
Pozd.
Woltomierz, amperomierz działa ok. Miał ktoś taki przypadek? Co tam mogło paść? Jakiś opamp pewnie.. Niby ten metex jest zabezpieczony..
Mam schemat i widzę to dramatycznie. Bezposrednio z wejscia IN-mV i na zakresach temperatury, ohmomierza, h21, doprowadzone jest do jakiegoś MAX'a, ktory nie jest oznaczony, przez rezystor 330k (!) tylko i wyłącznie, bez żadnego zabezpieczenia w postaci szeregowych dwóch przeciwsobnie polaczonych zenerów. Masakra. Metex zawiódł mnie potwornie. Czy taki MAX jest możliwy do zdobycia? Ile to może kosztować?
Pozd.