Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator Novus DVR09NET

LXT 23 Paź 2007 11:52 6112 13
  • #1 23 Paź 2007 11:52
    LXT
    Poziom 26  

witam!
    czy dysponuje ktoś softem klienta do przeglądania zapisu z poziomu PC (może być po LAN)?:cry:

0 13
  • #2 23 Paź 2007 13:29
    al777
    Poziom 26  

Przeglądanie w trybie "na żywo" oraz w trybie odtwarzania zapisu w tych rejestratorach odbywa się poprzez przeglądarkę (musi to być InternetExplorer, ze względu na formant ActiveX wyświetlający obraz).

W rejestratorach DVR04/1004 dodawali programik do przeglądania zapisu na dysku wyjętym z rejestratora i podłączonym do PC, ale w DVR09 takiej możliwości nie ma (pytałem serwis producenta).

1
  • #3 23 Paź 2007 16:52
    LXT
    Poziom 26  

tak tylko,że pc po spięciu w sieć nie widzi rejestratora.
    może żle skonfigurowałem połączenie?
    w menu rejestratora nie ma żadnych ustawień odnośnie "ethernet"
    połączenie w pc synalizuje wypięty kabel.

0
  • #4 23 Paź 2007 17:20
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

A masz IPinstaller.exe - programik dodawany był na płycie wraz z rejestratorem. Jak zainstalować i obsługiwać przeglądarkę masz w instrukcji użytkownika. Jeśli tego nie masz odezwij się wieczorem.
    Oczywiście przy podłączonym TYLKO komputerze musisz mieć kabel skrosowany.

0
  • #5 23 Paź 2007 17:39
    LXT
    Poziom 26  

no właśnie nie mam nic.klient wszystko wywalił.
    byłbym wdzięczny za podesłanie czegokolwiek:D

0
  • #6 23 Paź 2007 22:59
    dareksi
    Poziom 14  

Przesyłam programik IPInstallerEng do konfiguracji karty sieciowej rejestratora.Aby połączyć sie z rejestratorem należy uruchomić aplikację , połączyć rejestrator z komputerem za pomocą kabla sieciowego z przeplotem, a następnie uruchomić rejestrator. Po załadowaniu systemu w rejestratorze należy kliknąć przycisk Search Device.Po lewej stronie w polu Device lists pojawi sie nazwa rejestratora wraz z jego aktualnym adresem sieciowym. Po kliknięciu na te pozycję pojawią sie po prawej stronie parametry sieciowe które można edytować tak aby dostosować ustawienia do wymaganych w danej sieci.Po dokonaniu zmian należy je zapisać w urządzeniu klikając Submit.Na ekranie pojawi sie komunikat o restarcie modułu sieciowego w urządzeniu po czym po chwili pojawią się zmienione dane urządzenia.Zamykasz program i w przeglądarce Internet Explorer wpisujesz adres IP rejestratora.Podczas połączenia ściągany jest z urządzenia applet realizujący wszystkie funkcje sieciowe. Po chwili powinien pojawić się interfejs sieciowy.Tu masz jeszcze link do instrukcji http://www.aat.pl/instr/cctv/novus/Novus_NVDVR09_016_v1_1_inst_obs.pdf

0
  • #7 24 Paź 2007 17:42
    LXT
    Poziom 26  

witam ponownie!
    dzięki wielkie za pomoc!
    jest już dużo lepiej ale nijak nie mogę skonfigurować TCP/IP
    cały czas ma ograniczoną łączność i na IE komunikat że nie może wyświetlić strony! robiliście to kiedyś?

0
  • #8 24 Paź 2007 17:57
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Kiedy ten rejestarot byl kupiony?

0
  • #9 24 Paź 2007 18:08
    dareksi
    Poziom 14  

Czy ten rejestrator pracuje w sieci czy chcesz się pierwszy raz podłączyć.

0
  • #10 24 Paź 2007 23:59
    LXT
    Poziom 26  

rejestrator kupiony ok. 3 lata temu i nigdy w sieci nie pracował

0
  • Pomocny post
    #11 25 Paź 2007 13:37
    dareksi
    Poziom 14  

W tamtym roku instalowałem w Krakowie i okolicy ( na obiektach TPSA ) 9 szt. tych rejestratorów i nie było żadnych problemów z połączeniami.W rejestratorze ustaw adres IP 192.168.2.1 Maska 255.255.255.0 Port 80 okienko Bramy zostaw puste.W komputerze ustaw IP 192.168.2.2 Maska 255.255.255.0 okienko Bramy zostaw puste.Rejestrator i komputer muszą być połączone kablem skrosowanym ( z przeplotem).W przeglądarce Internet Explorer (Internet Explorer 5.0 lub nowsza, z włączoną obsługą skryptów Java) wpisujesz adres 192.168.2.1 ,następuje połączenie podczas którego sciągany jest z urządzenia applet realizujący funkcje sieciowe (może okazać się konieczne zaakceptowanie nieznanego dla systemu formantu Active X ,kliknąć TAK). Pozdrawiam Darek.

0
  • #12 26 Paź 2007 11:44
    LXT
    Poziom 26  

witam ponownie
    połączyłem się !
    ale woła o hasło i nazwę użytkownika
    znacie domyślne?

0
  • #13 27 Paź 2007 20:51
    al777
    Poziom 26  

O ile mi wiadomo rejestratory DVR09NET nigdy nie miały fabrycznego hasła dostępu przez www (potwierdza to zresztą instrukcja obsługi). To znaczy że ktoś już kiedyś eksperymentował z tym sprzętem i założył hasło. Z własnych doświadczeń z wersją DVR04NET wiem, że próba zresetowania hasła metodami chałupniczymi nic nie daje (to znaczy ja nie znalazłem sposobu aby to zrobić). Problem rozwiązałem wtedy odsyłając sprzęt do producenta - za zdjęcie blokady i wgranie nowszego softu wzięli o ile pamiętam stówę + vat, no i przesyłka. Ale może ktoś zna lepszą (czytaj - tańszą :D ) metodę - chętnie się dowiem.

0
  • #14 27 Paź 2007 23:33
    LXT
    Poziom 26  

dzwoniłem do nich (do Novusa) zaproponowali nową sieciówkę (koszt ok.200)
    czekam na decyzję klienta.
    dzięki jeszcze raz za pomoc!:D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo