Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem wirowania Whirlpool AWT 5077

26 Lis 2003 14:20 4351 9
  • Poziom 27  
    Mam problem z pralką Whirpool AWT 5077, tzn z wirowaniem 750. Pralka nie chce mi wirować, tzn próbuje, ale nie bardzo może się zozbujać, a jak się bujnie, to zaraz zwalnia. Ma oczywiście system wyważania bębna, ale, czy to normalne, że pralka kończy pranie, ale jest ono nieodwirowane?
  • Poziom 17  
    Tam jest elektronika odpowiedzialna za obroty silnika. Najprawdopodobniej jest uszkodzona. Ja mialem te same objawy. Na szczescie tylko zimny lut na druku. Ale radzilbym sprawdzic kondensatory elektrolityczne. Jesli w porzadku - to polprzewodnikiwez pod lupe.
  • Poziom 14  
    A ja bym radził nic nie sprawdzać jak się nie ma pojęcia bo można wejść w koszty.
    Najprawdopodobniej poszła elektronika. póżniej tachometr później silnik lub tylko szczotki, potem programator.
    Ale może masz wszystko w porządku tylko za mało wkładasz do prania , a może masz brudny filtr lub niedrożny przewód spustowy.
    Możesz zdemontować moduł elektroniczny tylko po to aby wyczyścić styki i sprawdzić czy nie wylutował się od gorąca rezystor mocy.
  • Poziom 27  
    ok, jeśli włożę mało prania, to rozumiem, ale pralka odwiruje może raz na 30-40 razy przy pełnym bębnie. Po za tym obserwuję, że na drugim wirowaniu wiruje bez problemu.
  • Poziom 17  
    To wymien elektronike i zobaczysz co sie dzieje. jesli nie , to odaj spowrotem.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Sprawa niewchodzenia na obroty wirowania wiąże się z nastepującymi przyczynami:
    1.Mały wsad bielizny.
    2.Wadliwie działające zawieszenie -amortyzatory (chodzi o amortyzację bębna).
    3.Uszkodzona elektronika(ale wydaje mi się to wątpliwe)
    W pralkach stosowane ostatnio elektroniczne zabezpieczenia są czasami za czułe w niektórych rozwiązaniach są prki do regulacj (czułość można zmniejszyć).
    Wykorzystywany jest sygnał z prądnicy po demodulacj.Otrzymana częstotliwość wynosi kilka Hz.Po przekroczeniu amplitudy tego napięcia wirówka startuje od początku (czsami zabraknie jej czasu na odwirowanie bielizny.
  • Specjalista AGD
    Na to wpływać może też naciąg paska.
    W tej pralce chyba nie ma regulacji.
  • Poziom 12  
    Witam Wszyskich
    kilka dni temu wymieniałem łozyska w swojej pralce i traf chciał że po wymianie przestała odwirowywać,choć do konca wirowała.
    Przyczyna ??........niewiem ale jedno jest pewne podstawiłem modól sterujacy i wirownie chodzi,jeśli mozesz i masz modól to go podstaw jedna niewiadoma bedzie wyeliminowana.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 12  
    Spróbuj zdjąć pasek i zobacz czy silnik wchodzi w obroty