Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem wirowania Whirlpool AWT 5077

tomjed 26 Lis 2003 14:20 4219 9
  • #1 26 Lis 2003 14:20
    tomjed
    Poziom 27  

Mam problem z pralką Whirpool AWT 5077, tzn z wirowaniem 750. Pralka nie chce mi wirować, tzn próbuje, ale nie bardzo może się zozbujać, a jak się bujnie, to zaraz zwalnia. Ma oczywiście system wyważania bębna, ale, czy to normalne, że pralka kończy pranie, ale jest ono nieodwirowane?

0 9
  • #2 26 Lis 2003 17:33
    lanumisu
    Poziom 17  

Tam jest elektronika odpowiedzialna za obroty silnika. Najprawdopodobniej jest uszkodzona. Ja mialem te same objawy. Na szczescie tylko zimny lut na druku. Ale radzilbym sprawdzic kondensatory elektrolityczne. Jesli w porzadku - to polprzewodnikiwez pod lupe.

0
  • #4 01 Gru 2003 00:54
    AdamK.
    Poziom 13  

A ja bym radził nic nie sprawdzać jak się nie ma pojęcia bo można wejść w koszty.
    Najprawdopodobniej poszła elektronika. póżniej tachometr później silnik lub tylko szczotki, potem programator.
    Ale może masz wszystko w porządku tylko za mało wkładasz do prania , a może masz brudny filtr lub niedrożny przewód spustowy.
    Możesz zdemontować moduł elektroniczny tylko po to aby wyczyścić styki i sprawdzić czy nie wylutował się od gorąca rezystor mocy.

0
  • #5 01 Gru 2003 07:56
    tomjed
    Poziom 27  

ok, jeśli włożę mało prania, to rozumiem, ale pralka odwiruje może raz na 30-40 razy przy pełnym bębnie. Po za tym obserwuję, że na drugim wirowaniu wiruje bez problemu.

0
  • #6 02 Gru 2003 12:16
    lanumisu
    Poziom 17  

To wymien elektronike i zobaczysz co sie dzieje. jesli nie , to odaj spowrotem.

0
  • #7 02 Gru 2003 17:44
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    Sprawa niewchodzenia na obroty wirowania wiąże się z nastepującymi przyczynami:
    1.Mały wsad bielizny.
    2.Wadliwie działające zawieszenie -amortyzatory (chodzi o amortyzację bębna).
    3.Uszkodzona elektronika(ale wydaje mi się to wątpliwe)
    W pralkach stosowane ostatnio elektroniczne zabezpieczenia są czasami za czułe w niektórych rozwiązaniach są prki do regulacj (czułość można zmniejszyć).
    Wykorzystywany jest sygnał z prądnicy po demodulacj.Otrzymana częstotliwość wynosi kilka Hz.Po przekroczeniu amplitudy tego napięcia wirówka startuje od początku (czsami zabraknie jej czasu na odwirowanie bielizny.

0
  • #8 02 Gru 2003 18:39
    zayzayer
    Specjalista AGD

Na to wpływać może też naciąg paska.
    W tej pralce chyba nie ma regulacji.

0
  • #9 06 Gru 2003 01:28
    krzybial
    Poziom 12  

Witam Wszyskich
    kilka dni temu wymieniałem łozyska w swojej pralce i traf chciał że po wymianie przestała odwirowywać,choć do konca wirowała.
    Przyczyna ??........niewiem ale jedno jest pewne podstawiłem modól sterujacy i wirownie chodzi,jeśli mozesz i masz modól to go podstaw jedna niewiadoma bedzie wyeliminowana.
    Życzę powodzenia.

0
  • #10 08 Gru 2003 22:01
    caro
    Poziom 12  

Spróbuj zdjąć pasek i zobacz czy silnik wchodzi w obroty

0