Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć do radia gamma - vw sharan 2003 zestaw tel.

26 Paź 2007 15:28 4630 5
  • Poziom 10  
    Witam, chciałbym podłączyć do oryginalnej kostki radia gamma z vw sharan 2003r zestaw noki w taki sposób by odbiór dzwieku z telefonu odbywał się przez głośniki radia. W gammie jest poza standardowymi kostkami iso dodatkowa kostka niestety oznaczenia na niej nic mi nie mówią. Czy może ktoś wie jak to zrobić?
  • Poziom 17  
    Jeżeli radio nie jest jeszcze sterowane po canie, wystarczy plus postacyjkowy puścić przez zwykły przekaźnik.
    Cewkę łączysz do stałego+12 i do żółtego przewodu z zestawu, a po stacyjce puszczasz przez styki przekaźnika. Cała filozofia.
  • Poziom 10  
    dzieki za link na stronke, widze tam duzo info mam nadzieje ze znajde opis mojej gammy.
    Kolego 5150 chce puścic dzwiek z tel. na glosnik a nie tylko włączyc mute. dzieki za zainteresowanie.
    pozdrawiam.

Dodano po 39 [minuty]:

znalazłem na ww. stronie opis złączy gammy i interesującej mnie kostki "C" z opisem pinów 7 i 12 jako "złącze interfejsu telefonu komórkowego (tel+ i tel-)". Moje Pytanie - czy tam podłączyć wyjście glośnika z zestawu tel. ? MUTE znajduje sie na kosce "A" pin 2.
  • Poziom 2  
    witam
    tez sie zastanawiam jak podlaczyc zestaw noki do bety V by dzwiek mozna bylo schychac w gosnikach samochodu a nie w osobnym glosniku. Jezeli ktos wie czy w kostce od vw opisy tel+ i tel- to podlaczenie glosnika zestawu glosnomowiacego toprosze o podpowiedz
  • Poziom 9  
    Mam inne pytanie. Dlaczego w jednych VW (passat, sharan) podczas działania radia na wyświetlaczu komputera (między zegarami) u góry pokazuje się RDS, a w innych lampka. Czy to jest wina podłączenia, radia, czy VW robił seryjnie i czy można to zmienić? Mam VW Sharana 2001r. z dużą nawigacją MFD i zamiast RDS-u świeci mi się lampka która gaśnie po wciśnięciu hamulca.Proszę o pomoc.