Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha AX 497, Denon PMA 500AE, Koda KD 261 kolumny 140W

27 Paź 2007 23:30 7703 31
  • Poziom 10  
    Witam
    Planuje kupic już konkretnie wzmacniacz nowy , juz zdecydowalem napewno tylko teraz co najlepsze na moje kolumny takie wysokie nowe jamo znamionowa 140 wat muzyczna 200 , ze wzmakiem (własnie sprzedałem) nie mogłem dac na 70 % mocy tak grało :d http://allegro.pl/item261660641_wzmacniacz_aiwa_xa_006_stan_bdb_foto_mocny.html zobaczcie , przeznaczam max 1000 zl , choc i tak to duzo dla mnie wiec jak najmniej. Ma grac w domu , kilka imprez w roku 3/4 takze zeby nie padała, nie grzalo sie itd. zalezy mi na ladnym dźwięku.
    co myslicie :

1. KODA KD 261 2x100 wat 8ohm , pobór mocy 400wat (799zł)
    2. YAMAHA AX 497 2x120 wat 8ohm , 480 pobór mocy (1049zl)
    3. Denon PMA-500AE 2x70wat 4ohm pobór nie wiem i nie mam mozliwosci odsłuchu :/ 850 zł

moje kolumny są 6 ohmowe , chyab yamaha bedzie dobra ale nei znam sie :/ jaki dzwiek , nie jestem audiofilem ale lubie dobry bas czystość treble mam zawsze na maxa :D pozdrawiam prosze pomózcie
    jak by ktos chcial konkretrniej pomóc prosze gg 6342072
  • Poziom 17  
    te wzmacniacze co wymieniles maja nie wiecej jak 70W na kanal, Yamaha gra ladnie ale ma poboru ten AX 220 a nie 490W(maksymalny co spali w mgnieniu oka glosniki na znieksztalceniach 10 THD) ktory jest podawany na stronkach sklepowych. Nie wiem, ale moze ta koda bedzie miala wiecej mocy... Jezli potrzebujesz mocny sprzet kup uzywany z lat 90 za np. 700 zł kupisz mocny piec. w dobrym stanie - polkowo wysoki z dobrych czesci, czasami do dzis jak nowy.

Dodano po 3 [minuty]:

na Twoich kolumnach 6ohm kazdny z tych wzmacniaczy powinien zagrac glosno w domu, no chyba ze efektywnosc maja np. 87db, to moze byc malo...
  • Poziom 10  
    troche nie jasno napisalem ,,,maja 70 wat ? pisze ze 90 i o co ci chodzi z poborem ze co ? 490 to źle , o zuzycie pradu sie nie mart zaplacę :D odp
  • Poziom 15  
    haha zużycie prądu dobrze jak wzmak ma duże ale Jamacha niestety nie ma tyle poboru co napisałeś

a co do tego że kolega pisze że mają po 70 wat to tyle mają bo producenci oszukują Denon ma nawet troche mniej niż 70 z 60 będzie miał

Słuchałem ostatnio Denona z jakimiś missionami [nie wiem czy dobrze napisałem ale wiadomo o jaką firmę chodzi] powiem szczerze że ładnie grał i nawet basowo i bardzo przyjemnie
  • Poziom 10  
    wieci bo jak robie impreze musze naglosnic z 50 m2 i nie chce zeby wzmacniacz yamaha Który ma prawdziwe 70 i fikcyjne 120 grał na maxa , bo sie szybko zmęczy :/ pzy aiwie xa 006 chodzil na 70 procent mocy i grało super...choc nie wiem ile ta aiwa ma naprawdę...moze ktos wie > kurcze czy naprawdę producenci mogą tak oszukiwać bezkarnie ?? już sam nie wiem , zeby nie męczyc kolumn max moze leciez 70 wat na kanał choc jak dam z 90 w porywach jak impra sie rozkręca to oki. :d więc ta yamaha szła by na maxa , i bo 2-3 h grania żeby mi się np. nie wyłączała bo kicha na całego ,, ma dobry system chłodzenia ?? przypominam ze 120 na kanal jest przy 8 ohm mam kolummy 140 znam 200 muzyczna 6 ohm , prosze o opinie pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze dodam ze na wszytkich stronach producenta i na tyle wzmacniacza pisze pobór 480 czy 490 wat , a wy piszecie ze 200 ? znowu oszukują czy co ?
  • Poziom 35  
    To 470W to może być szczytowa moc poboru z sieci przy max wysterowaniu lub przy wł. moc 2X70 może być mocą przy minimalnych THD ta większa może mieć wyższe THD. Lepiej kup jakiś piec 2X150 technisc yamaha HK i do tego tonsil zeus zapewniam cię że nikt na imprezie na głośność nie będzie narzekał ;p
  • Poziom 10  
    kolumny te co mam zostawiam , narazie nie narzekali wiec powiedz mi do 1200 zl co polecasz zeby dawalo kopa... nowy ,,, za 800 kupil bym taki piec uzywke ze mucha nie siada ale gdzie,,kupilem aiwe i po 4 piosenkach sie grzala i lipa,wiec sie boje kupowac uzywane , snowu kupie podszykwany sprzet który na iprezie sie rozsypie :/ tez myslalem o jakim technichsie
    np.
    http://allegro.pl/item262196609_wzmacniacz_technics_su_v670_pxs_cap_class_aa_.html#photo podobno taki wypas ze hej ale stare i moga siąsc , CZY TO PRAWDA ZE TE NOWA ZA NP. 1000 zl chowaja sie od tych starych ? stare lepsze ?
  • Poziom 35  
    Nowe droższe mają dobrą jakość dźwięku choć nie zawsze lepszą niż starsze np znany wszystkim radmor klasyka brzmienia ;) ale zwykle mają lepszą starsze natomiast przy dość dobrej jakości mają większą moc no i wiadomo kiedyś produkowano rzeczy na lata dziś to się troszkę zmieniło. Za 1200zł kupisz porządną końcówkę mocy którą rozsadzisz nie jedne kolumny ;)
  • Poziom 26  
    jak na imprezy to polecam kazdemu:
    sony ta f xxx es poczawszy od 530

ten wzmak ma 100w 8 ohm przy 0.01% thd
    napedzalem nim jbl e-100... i przez tydzien gral z ... subem na 2 x polk audio db 124 :)

byl zaledwie cieply.
  • Poziom 17  
    Yamahabulka_elektroda, Yamaha AX497 ma z tyłu na tabliczce znamionowej 220W! tu nie chodzi o placenie z prad tylko raczej ludzi naiwnych...;)

Dodano po 2 [minuty]:

Yamaha ta ma poboru 490W ale maksymalnego przy 10THD, a wiesz co to oznacza? Skad wiesz ze Twoja aiwa grala na 70%mocy? robiles pomiary? bo jezeli sugerowales sie skalą volume to jestes w wielkim bledzie, a Twoja aiwa pewnie juz prawie palila soprany.

Dodano po 11 [minuty]:

dozbieraj jeszcze 5 stow i kup Yamahe AX596 lub Rx797, są prawie tym samym z tym ze Rx to ampli. Maja obydwa 100W przy 8R, jest to sprawdzane i mierzone w HiFi... Dwa poterzne radiatory w srodku i parametry ktorym malo co w tej cenie doruwnuje, ciezko zagrzac i sa na to dowody-na jakosc elementow mam Rx-a sam, gra na kolumnach 150W i max przy polowie skali jest piorunujacy;) Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    to nie jest ampli na imprezy! 290w poboru a 480w poboru soniacz.. :)

poza tym sony kosztuje 400zl ! waga... 13 kg.
  • Poziom 17  
    Czaroslawwie. Yamaha podaje srednie wartosci poboru z sieci. AX596 ma poboru na tab. znam. 220W a daje 100W takze na kanal z malymi znieksztalceniami. I jak mi np. to wytlumaczysz to ze znawcy pisze ze podaje Yamaha moc przy obciazeniu jedego kanalu? Wedlug mnie Yamaha to kolejny jak harman i jedyny producent co nie klamie! Prosze dowod. link...

http://www.audioklan.com.pl/www-download/recenzje/Yamaha/AX-596.pdf
  • Poziom 26  
    shamanix napisał:
    Czaroslawwie. Yamaha podaje srednie wartosci poboru z sieci. AX596 ma poboru na tab. znam. 220W a daje 100W takze na kanal z malymi znieksztalceniami. I jak mi np. to wytlumaczysz to ze znawcy pisze ze podaje Yamaha moc przy obciazeniu jedego kanalu? Wedlug mnie Yamaha to kolejny jak harman i jedyny producent co nie klamie! Prosze dowod. link...

http://www.audioklan.com.pl/www-download/recenzje/Yamaha/AX-596.pdf

wiesz co... nie jestem przekonany.

mam harman kadron hk 3480 i ma on podobno 2 x 120w przy 8Ω, a zgniata go piecyk ktory przemo-lukas podal w linku majacy "zaledwie" 2 x 75w

moim zdaniem jesli ktos nie przeklamuje (zaznaczam we wzmacniaczach stereo) to rotel, marantz, denon, cambridge audio...
  • Poziom 10  
    kurczę dowiedziałem sie wielu ciekawych rzeczy czyli on nie ma 120 na kanał , to lipa jak myslicie ile jest wart ten uzywany z marca co mi proponuje uzytkownik Cambridge Audio Azur 640 A V2 >>
  • Poziom 26  
    powiadaja ze rzeczy sa warte tyle, ile ludzie chca za nie zaplacic.

cena 640v2 na aukcji przekracza 1000zl
  • Poziom 10  
    kurde po kupowaniu na allegro sie boje znowu kaszana , po co niby ktos dobry wzmak sprzedaje po 5 m-ce uzytkowania , potrzebuej kasy ..nei sądze :/ ale dylematy

Dodano po 24 [minuty]:

prosze powiedzcie mi bo masz sybka odpowiedz dac jest za 700 zl roczny Yamaha RX-V459 T - amplituner AV 6x140 wat, opinie o nim to rewelacja stereo i tego typu chodzi mi o jakosc ,,, bedzie dorównywał wzmakowi ??
  • Poziom 10  
    czyli co ? mam brac tą yamaszkę ? mysle ze da rade grac ladnie choc jak mówicie ma 70 na kanal , pisze ze 120 ale kit :/ nie rozumiem mozna tak klamac klientów ?
  • Poziom 31  
    Ale Ty masz problemy, chcesz nowy? Kup sobie Dapa 700 i przedwzmacniacz, będziesz miał 200w na kanał.

A co do Yamahy, może zgnieść Twoje kolumny, podaj model kolumn
  • Moderator
    yamahabulka_elektroda napisał:
    prosze powiedzcie mi bo masz sybka odpowiedz dac jest za 700 zl roczny Yamaha RX-V459 T - amplituner AV 6x140 wat, opinie o nim to rewelacja stereo i tego typu chodzi mi o jakosc ,,, bedzie dorównywał wzmakowi ??

Zapomnij i o tej mocy i o jakości w stereo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    yamahabulka_elektroda napisał:
    kurde po kupowaniu na allegro sie boje znowu kaszana , po co niby ktos dobry wzmak sprzedaje po 5 m-ce uzytkowania , potrzebuej kasy ..nei sądze :/ ale dylematy

Ja powiem na własnym doświadczeniu. Jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja w tej chwili mam lampiaczka na EL 34 w p-p. Wiec Azurek idzie "do ludzi". :D
    Jeśli nie zaraziłeś się tak jak ja, to wzmaki typu NAD, Cambridge Audio, będą Tobie służyły przez kilka ładnych lat.
  • Poziom 10  
    KOLUMNY JAMO E650 140 WAT ZNAMIONOWA 200 MUZ
    lepiej bedzie kupic przedwzacniacz i ten drugi co pisał ?? ze 200 wat ,na kanał ...pablo o co ci chodiz ze mam azapomniej o jakosci i mocy :/ bedzie do dupy ?
  • Moderator
    W kinie będzie OK ale w stereo tak jak napisałeś. Tanie amplitunery AV grają beznadziejnie w stereo.
  • Poziom 10  
    jednak sytuacji finansowa pozwolila mi kupic kodę , uwazam ze ona wchodzi na rynek wzmaków to tymbardziej chce sie poakzac z dobrej strony , ma bardzo duzo moc kd 261 100way8ohm , duzy pobór z sieci 400watt, cięzka masywna , za to yamaha klamie z mocą , jest drogra ale tylko za logo , a wy co sadzicie ?? dobrze mówie? wy i wasi koeldzy z forum siali ze w swojej cenie nie ma sobie równych nie jest audiofilem chce dobry bas , czywstosc i zeby dawla kopa , wiec chyba git, nie moglem jej przesluchac ale zamóilem najwyzej sprzedam napiszcie prosze co sądzicie pozdrawiam !!!!!!!

Dodano po 1 [minuty]:

moglem oczekac na lepsza okazje cenowa ale ..., 749 zł nowa :d
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ta Koda to świetny wzmacniacz - gratuluję dobrego wyboru.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Yamahabulka_elektroda, dobrze zrobiles, za ta cene chyba ta koda bedzie najlepsza, a co do Yamahy to predzej klamia ludzie na forach nie majacy dowodow tylko swoje wlasne nie uzasadnione domysly! Yamaha podaje dokladnie tyle ile w instrukcji i tyle ma! Sa numerach HiFi Yamahy ktore przeszly ich laboratorium i wszystko sie zgadza. a Co najlepsze Yamaha podajac pobor 220W w rzeczywistosci daje 100W przy 8R dla obydwuch kanalow z znieksztalceniem minimalnym, to jest dopiero klasa! pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    jeszcze jedno co mnie nurtuje to .... czy ta koda ma tka abrdzo widoczne gorszą jakosc dziwku,gorszy kop,gorszy bas,gorsza czystosc ,od tych starych 15 letnich za które uzywki płaca ludzie np. 800 .........za uzywke stara,uzywana o identycznej mocy,poborze,wadze , placa 800 jak moga miec nową , jakas róznica jest ale czy duza ? bedzie lepsza od aiwe xa 006 , i wiezy technicsa która kiedys mialem ?
  • Poziom 10  
    prosze o odpowiedzi a vbardzo pomocnych na gg 6342072 zapraszam help!!
  • Poziom 17  
    czuy mam rozumiec ze yamaha ax497 ma przy 8 Ohm 70 wat a nie 85?
    No niby to nie duza roznica.
    Chce taki wzmacniacz kupic do kolumn tonsil maestro II 180.