Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner sat do komputera. Czy antena musi być jakaś specjalna?

01 Lis 2007 00:09 2131 10
  • Poziom 9  
    Witam. Chcę kupić tuner TV do kompa, no ale po co kupować sam tuner TV jak można od razu dołożyć kilka złotych i kupić tuner SAT (na SAT też będę oglądał polskie kanały typu tvp1,2,3, polsat, tvn, tv4 ????).No a teraz o tym tunerze: Musi być tani a dobry xD Pomóżcie w wyborze, nie miałem jeszcze tunera więc nie wiem na co patrzeć przy jego wyborze. Cena max 203 zł. Na szybkiego znalazłem coś takiego: tuner allegro
    Co o tym sądzicie ? Cena przystępna, pilot itp.
    Antena:antena allegro <-- taka antena satelitarna podejdzie pod taki tuner ?? Czy to musi być jakaś specjalna do takiego tunera ??
    I coś jeszcze będzie mi potrzebne ?? Jakie kable ??
    Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź :]
  • Poziom 21  
    witam
    no będzie to działac
    ale potrzebujesz jeszcze do tego konwerter+kabel koncentryczny i dwa złącza typu "F"
    nie oszczedzaj na kablu:)
    pzdr
  • Poziom 9  
    złącza 'F' i ten kabel znalazłem na allegro klik,klik <-- o to ci chodziło ? taki kabel może być ? nie wiem tylko jaki ten konwerter szukać... tego na allegro jest pełno a ja jestem zielony w tym temacie (jestem elektronikiem, ale to szczegół :p )klik - taki będzie dobry?? A te wszystkie parametry kabla, konwertera trzeba jakoś dobrać to tego jaką będę miał kartę i antenę ?? Trzeba się czymś sugerować? i jeszcze jedno - czy taka karta wg ciebie jest OK ?? I czy będę miał problemy z ustawieniem anteny i tego wszystkiego ?
  • Poziom 15  
    Wszystkie elementy znalezione przez Ciebie są jak najbardziej OK. Widzę, że do zaproponowanego przez Ciebie konwertera dołączone są wtyki F, tak więc nie musisz ich kupować. Ja osobiście posiadam kartę Systar2 i sprawuje się wyśmienicie. Polecałbym Ci zakupienie dwóch konwerterów, przełącznika Diseq oraz uchwytu ZEZ. Ewentualnie możesz dać konwerter typu Monoblock, który to ma już wbudowany przełącznik i nie potrzeba do niego uchwytu ZEZ.
    Dzięki temu będziesz mógł odbierać programy z dwóch satelitów. Polecam jeden ustawić na Hotbirda a drugi na Astrę. Jeżeli chciałbyś więcej programów, to mógłbyś dołożyć trzeci konwerter na Astrę 2, ponieważ jest tam ciekawe oferta programowa. Jednak jak chcesz trzy satelity to muszą być to zwykłe konwertery, nie możesz wykorzystać w tym celu monoblocka, ponieważ wbudowany on ma przełącznik 2 satelitów. Czyli w tym wypadku kupujesz trzy zwykłe konwertery, np. zaproponowane przez Ciebie, 2 uchwyty ZEZa oraz przełącznik DiseQ:
    http://allegro.pl/item257520130_przelacznik_diseqc_4_1_golden_interstar.html

Tu masz przełącznik DiseQ dwóch satelitów: http://allegro.pl/item262655279_przelacznik_diseqc_2_1_globo_sklep_wroclaw.html
    A tutaj konwerter monoblock:
    http://allegro.pl/item257806140_konwerter_monoblock_single_0_2_db_golden_interstar.html

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za pomoc. Póki co to nie planuje zakładać drugiej anteny bo jeszcze jednej nie mam heh, no ale w przyszłości hm.. kto wie... I kupię tego Monoblocka. Mam jeszcze pytanie - pisałeś, o ustawianiu satelitów na Astre, Hotbirda, Astre2, które ustawienie wg ciebie będzie najlepsze jak dla mnie ?? na pewno chcę odbierać programy te co zwykłym TV - tvp1,2,3 tv4 tvn polsat i jeszcze jakieś satelitarne. I tu moje pytanie - jakie kanały na jakim ustawieniu (astra1, hotbird) są dostępne ? I jak się ustawia na astre, hotbirda ? Proszę o porady ewentualnie jakiś konkretny link to sobie poczytam.
  • Poziom 15  
    Tutaj jest coś na temat ustawienia anteny:
    http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm
    W przypadku Monoblocka ustawiasz antenę tylko na jedną satelitę, np. na Hotbirda, a Astra już będzie dostępna.
    Niestety TVP1 i TVP2 nie odbierzesz jako FTA (Free To Air), ponieważ są one kodowane.
    Ale z Astry 1 będziesz miał: TV POLONIA, TVP KULTURA, TVP HISTORIA, TVP INFO.
    Z Hotbirda z polskich np. POLONIA, TELE5, POLONIA1, PULS, 4FUN TV, VIVA POLSKA, PODRÓŻE.
    Przy zastosowaniu odpowiedniej wtyczki, np. popularnego Vpluga z Hotbirda odbierzesz jeszcze: AXN, AXN Cirme, AXN Sci-Fi, Cartoon Network, Cinemax 2, Disney Channel, Eurosport 2, Foxlife i wszystkie TVN-y.

Dlatego polecam ustawienia anteny na Hotbirda i Astrę.
  • Specjalista elektryk
    A ja polecam ci kartę SkyStar 2. Nieocenione możliwości i bardzo popularna. Cena też nie wysoka. Działają popularne wtyczki itp.
  • Poziom 9  
    Grzegorz141084 - czyli nie będę miał możliwości oglądania tych programów co w zwykłym TV ?:/ A nie ma jakiejś wtyczki albo coś...
    A co do wyboru karty to jeszcze nie wiem, którą wybrać - ta, co ja podałem link TWINHAN SAT-PRO 1027 czy ten SkyStar2 ? Niby w opisie tej mojej piszę, że jest to następca SkyStara2... no ale ja się nie znam <bezradny> dlatego proszę was o konkretną pomoc w wyborze, żebym nie żałował że kupiłem tą a nie inną.... Mam jeszcze kilka dni do wypłaty więc chcę już mieć wszystko przemyślane, żebym tylko zamówił na allegro...
  • Poziom 15  
    Niestety TVP1, TVP2, POLSAT, TV4, TVN są kodowane. Jednak TVN-y odbierzesz po zastosowaniu odpowiedniej wtyczki, mam na myśli Vpluga.
    Odnośnie karty, polecam Ci Skystara2, karta sprawdzona :). Sam mam ją i nie narzekam.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Co do tego następcy SS2 to w Chinach też produkują następców Jaguara , Mercedesa i Bentley'a , ale czy to są takie same auta jak ich poprzednicy , trochę to dyskusyjne.pozdrawiam
  • Poziom 9  
    ok no więc musiałbym kupić jeszcze dodatkowo jakąś tanią kartę TV klik no ale to później jesli bedzie taka potrzeba. I chyba jednak sie zdecyduje na tego SS2