Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig SC303 [nie dziala radio, kasety odtwarza]

06 Lis 2007 20:10 1848 4
  • Poziom 18  
    Witam. Jak w temacie, czyli nie odbiera żadnych stacji radiowych, ani fm, ani MW, ani LW. Gdzie mam szukać usterki. Radio ma opcję szukania poprzez rds, oraz zwykłe szukanie- oczywiście nic nie wyłapuje.
    W radiu siedzą kostki:
    TDA1574 (zintegrowany tuner FM)
    TDA1572 (odbiornik AM)
    tda1591 (dekoder stereo)
    LA2000 (audio level sensor)
    jakieś scalaki od SONY, ale one raczej nie mają nic wspólnego z radiem TDA1599T (IF amplifier/demodulator for FM radio receivers)
    Nie wiem gdzie szukać usterki, za wszelką pomoc z góry dziękuję. Osoby, które zdiagnozują chociaż częściowo usterkę (naprowadzą mnie na trop) nagrodzę punktami.
  • Poziom 18  
    ok, jak tylko sprawdzę, to dam znać, schemat mam, ponieważ był w innym poście

Dodano po 1 [minuty]:

tylko że sam schemat mi nie mówi zbyt wiele. To jest pierwsza taka usterka którą naprawiam, a że jestem samoukiem to nie mam pojęcia od czego to zależy. Dlaczego mam szukać w okolicy akurat tego TDA, skoro nie działają mi też inne fale (nie tylko FM)?

Dodano po 31 [minuty]:

Zauważyłem, ze jak przełączam fale to jest charakterystyczny szum dla każdego z zakresów. Więc myślę, że kostki są sprawne. Może to być spowodowane przez źle działającą głowicę? Wtedy na wszystkich pasmach jest lipa, czy tylko np, na fm? Dostanę gdzieś taką głowicę jak w schemacie powyżej?
  • Poziom 18  
    Posprawdzaj napięcia na układach czy zgadzają się ze schematem. Podejrzany jest chyba SDA 2121
  • Poziom 25  
    sprawdź czy podczas szukania na UKF zmienia się napięcie na CT702 (sterowany z 13 nogi SDA2121). Czy kwarc oscyluje ?( 18 i 19 SDA2121)