Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SC303 (C) buczy radio, co mogło się uszkodzić?

18 Mar 2007 23:50 1996 5
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich.Mam taki problemik,auto stało 2 m-ce,rozładował sie akumulator do zera i klient chciał naładowac,przez przypadek podłączył na chwile odwrotnie klemy.Po naładowaniu Acu,wymianie bezpiecznika w radiu(był spalony) i włączeniu radia Grundig Sc303c pokazało sie,że chce kod,niestety kodu nie było to zabrałem sie za rozkodowanie, jak zawsze w tych radiach najprościej mi jest wgrac eeprom(zawsze działało) i tak tez zrobiłem.
    Radio włączyło sie,wpisałem powszechnie znany kod 1026,OK i zdziwienie,radio buczy.
    Mam radio na stole i zauważyłem,że nie szuka automatycznie stacji,jak ustawie ręcznie na fale gdzie jest stacja to radio buczy,jak wyjme antene lub przestawie tam gdzie niema stacji to cisza,regulacja głośności działa.
    Procek 5.42,wsady zmieniałem na różne jakie miałem,nawet od v5.20 i tak samo.Podejrzewam,ze przyczyna uszkodzenia było owe chwilowe podłączenie odwrotnie klem prostownika.
    Prosze o rady,sugestie,co sie mogło uszkodzić.Myślałem o głowicy,ale jednak wykrywa kiedy jest sygnał.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Duży kondensator w filtrze na wejściu zailania .
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jeżeli odstroisz odbiornik i cisza to szukał bym od wejść na końcówki w strone srereo decodera (TDA 1591) wlaczając w to analize zasilania.
  • Poziom 15  
    Witam ponownie i dziekuje za zainteresowanie,kondensator na wszelki wypadek wymieniłem i dalej nic.Dodam,że kaseta gra normalnie,mała poprawka buczenie wystepuje też kiedy ustawie na fale gdzie nie ma stacji ale cichutko.Po drugiej stronie jest taki układ SMD HEF4001BT i widze,że chyba w nim jest malutka dziurka moze jest spalony,podmienie go jutro jak kupie,a teraz go wylutowałem i dalej buczy bez zmian.Chyba lepiej poszukam schematu i zaczne podmieniac pokolei układy(TDA1572,1574,1591)
    Moze koledzy doradza od którego zaczać.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Oscyloskop do rączki i pomykaj od wejścia końcówki do tyłu. Wstrajaj się i odstrajaj to zobaczysz na ekranie jak to buczenie się objawia. Dla pewności sprawdz końcówki mocy.
  • Poziom 15  
    Niestety nie dorobiłem sie oscyloskopu,bo nie jest mi tak bardzo potrzebny.Ale zamówie układy i zaczne je podmieniac o wynikach powiadomie.Tym czasem bardzo dziekuje za pomoc.Wszyscy POMOGLI