Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola v.2288 napięcie ładowarki ?

10 Lis 2007 15:51 999 5
  • Poziom 11  
    witam

Mam wlasnie na warsztacie motorole v.2288
    i po zmierzeniu napiecia na koncówce ladowarki(bez podłączonego tel.)
    jest napiecie 10.50 V
    BYlbym wdzieczny ,gdyby ktos zmierzył to napiecie i napisał czy to jest normalne napiecie???
    Na tabliczce znamionowej pisze:
    4.8 V 350mA
  • Poziom 29  
    te 10.5 v to trochu za duzo jakby bylo z 6 V to jeszcze ok bo przy obciazeniu spadnie, ale te 10.5 Volta to wskazuje na uszkodzny stabilizator, czy to co to stabilizuje napiecie (orginal czy podrobka, impulsowa czy transformatorowa)?
  • Poziom 12  
    KanekS gdybyś znał budowę ladowarki oraz miał pojecie o elektronice to byś wiedział na jakiej zasadzie to działa i nie pisał byś głupot. Po pierwsze to w ładowarkach transformatorowych nie ma żadnych stabilizatorów o napięciu wyjściowym decyduje przekładnia transformatora poczym napiecie wchodzi na mosteg greatz'a filtracja przez kondensator elektrolityczny i na wejscie do telefonu. Jeżeli chodzi o ladowarki impulsowe to tam mamy zastosowane już jakieś Zenerki które pracuja jako stabilistory (nie mylić ze stabilizatorem), napięcie takiej nie obciązonej przetwornicy impulsowej może wynośić nawet 250% napięcia znamionowego, Dopiero gdy taka przetwornica jest obciązona należy dokonywać pomiaru a gwarantuje ci ze napiecie wtedy nie przekroczy +/- 5% wartości znamionowej :wink:
  • Poziom 11  
    rozebrałem ladowarke i rzeczywiscie jest tylko trafo i kondensator.
    Zrobiłem wlasna ladowarke ze stabilizacją i jest ok,przy okazjii zmniejszyłem prąd ladowania.
    Wszyscy zapewne wiedzą jak potrafią sie grzac baterie przy ładowaniu w Motoroli-co jest dodatkowo przyczyną lawinowej utraty pojemnosci.
  • Poziom 40  
    Moze sie czepiam :-) ale chyba oprocz trafa i kondensatora jest a wilaciwie powinien byc jakis prostownik - a co do stabilizacji w ladowarkach do komorek to z jakiegos powodu producent tego nierobi - przeciez za ladowanie odpowiedziaone sa uklady w telefonie - oczywsicie jak jakis madry inaczej niepodlaczy duzego zasilacza na kilakanscie volt