logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zapobiec utracie sygnału satelitarnego przez śnieg na antenie?

Jasiek3023 11 Lis 2007 15:08 3633 5
REKLAMA
  • #1 4469436
    Jasiek3023
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Pomocy, czy można coś zrobić z tym problemem? Spadł śnieg (co nie dziwne o tej porze) i nie mam sygnału, jak zgarnąłem go z czaszy to sygnał pojawił się, ale nie będę co chwilę wychodził na dach aby to robić. Czy znacie może jakiś złoty środek na to aby śnieg nie osiadał na czaszy?
  • REKLAMA
  • #2 4469599
    teges86
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Ocena: 1
    To chyba nie przez śnieg. Mam dwie satelity w domu i na żadnej od rana nie mam sygnału, tak samo wszyscy moi znajomi w mieście. Śnieg pada co roku a z tego powodu nie ma problemów. Chyba jest jakaś awaria, szukam jakis informacji o niej na necie ale nic nie mogę znależć.
  • REKLAMA
  • #3 4469605
    Tadeusz156
    Poziom 23  
    Posty: 617
    Pomógł: 40
    Ocena: 40
    Witam.
    Zastosuj środki do konserwacji lakierów samochodowych na zimę ,w jakimś stopniu pomoże.
  • REKLAMA
  • #4 4469620
    Jasiek3023
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Dzięki Tadeusz 156, spróbuję, może faktycznie to coś pomoże.
  • REKLAMA
  • #5 4469763
    michcio
    Specjalista elektryk
    Posty: 2597
    Pomógł: 145
    Ocena: 481
    To normalne, że śnieg powoduje okresowe zaniki sygnału. Ci którzy dopiero w tym roku zaczęli swoją "przygodę" z talerzem, zostali po raz pierwszy postawieni przed tą próbą, natomiast ci którzy mają od dawna antenę satelitarną, wiedzą o tym od dawna. Śnieg bywa bardziej uciążliwy na małych czaszach typu 60 cm. Na większych jest już znacznie lepiej.
    Także na niedokładnie ustawionych antenach śnieg jest bardziej uciążliwy.
  • #6 4469865
    Manix
    Poziom 24  
    Posty: 636
    Pomógł: 59
    Ocena: 21
    Poza tym na większej czaszy śnieg pod ciężarem szybciej się osuwa, a z racji wielkości nawet jak jest śnieg na części anteny to jest jeszcze możliwy odbiór.
REKLAMA