Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b3 1.6 td 91r.coś brzeczy i piszczy

11 Lis 2007 18:58 1900 7
  • Poziom 9  
    Od pewnego czasu w moim passacie (1.6 td 91 r.)coś zaczęło brzęczeć w komorze silnika.Nie wiem jak nazywa sie ta część (taka okrągła bańka) znajduje się pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego .Kilka dni temu doszło do tego piszczenie.Proszę o pomoc,nie wiem nawet do czego to jest.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    O takie coś chodzi?
    passat b3 1.6 td 91r.coś brzeczy i piszczy
  • Poziom 9  
    nie nie.to jest wielkości jabłka.jak przekręcam stacyjkę to piszczy.nie jestem pewien ale może to być coś związanego a abs?

Dodano po 6 [minuty]:

jutro wrzuce zdjecie tej cześci
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jest to elektryczne serwo. Montowane w niektórych samochodach z ABS. Podobne jest w Sierra, Scorpio, Jaguar XJ z początku lat 90.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki.przynajmniej wiem co to jest.Można to serwo jakoś naprawić,czy czeka mnie wymiana?
  • Poziom 14  
    podobno da sie założyć zwykłe serwo.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Z tego co pamiętam w Jaguarach daje się to naprawić.
    Z tym że :
    lekkie buczenie po włączeniu zapłonu to wypompowywanie powietrza (robienie próżni w bańce) -efekt normalny,
    piszczenie może świadczyć o nieszczelności uszczelki pod bańką lub wewnątrz urządzenia.
    Części do regeneracji powinny być dostępne w serwisie VW, oczywiście na zamówienie.
    Polecam zacząć od sprawdzenia połączeń elektrycznych - kiedyś tak miałem w Passacie 2.0 benzyna z ABS 1992rok - czasami zapalała się lampka ABS, czasami coś brzęczało, czasami gorzej hamował - poczyściłem wszystkie kostki od tego urządzenia i w skrzynce bezpieczników i po tej operacji było dobrze.

Dodano po 7 [minuty]:

Apropo wymiany na zwykłe, jeśli jest ABS to po zmianie serwa na zwykłe może nie działac ten system.
    Warto poszukać na Allegro lub Otomoto w dziale części - osobiście znalazłem 2sztuki.
  • Poziom 9  
    dzieki Raczek_6,zrobilem jak radziles,wyczyscilem wszystkie styki.teraz jest dobrze.i hamulece jakby sie poprawiły.