logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV LCD 20.1 Md 42220 - Jak włączyć NICAM w trybie serwisowym?

dantess 12 Lis 2007 08:55 1884 7
REKLAMA
  • #1 4472162
    dantess
    Poziom 17  
    Posty: 313
    Ocena: 5
    TV LCD 20.1" Md 42220 Brak polskiej foni mam 20 takich telewizorkow i na niektorych mam Nicam a na niektorych nie niczym sie one nie roznia wszystkie uklady w srodku sa takie same podejzewam ze trz\eba w trybie serwisowym zalączyc ten nicam tylko czy ktos sie spotkal z takim modelem jak wejsc do trybu serwisowego MENU 4725 nie wchodzi menu 9301 tez nie moze ktos ma jakis pomysł



    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4472779
    bekier
    Poziom 19  
    Posty: 481
    Pomógł: 18
    Ocena: 60
    Wej w serv-mode to chyba SETUP I STBY jednocześnie na klawiaturze lokalnej.

    Grzes

    Dodano po 1 [minuty]:

    A wyjście to St-By na pilocie

    Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

    I jeszcze:
    czy w ustawieniach dostępnych dla klienta jest właściwy standard?
    W niektórych to dawało polskie znaki w TXT, ale nie pamiętam czy w tym też

    Grzes
  • REKLAMA
  • #4 4475973
    dantess
    Poziom 17  
    Posty: 313
    Ocena: 5
    Witam
    Niestety przepakowanie wsadow nie wchodzi w gre bo czesc tych tv juz sprzedalem hmmm...
    A co do Pana bekier to probowalem wejsc w service mode tak jak pan pisal niestety gdyby mogł Pan to potwierdzic w jakis sposob gdyz mi sie nie udaje...

    Z gory dziekuje i czekam na jakies podpowiedzi
  • #5 4476705
    bekier
    Poziom 19  
    Posty: 481
    Pomógł: 18
    Ocena: 60
    Nie - przepraszam, to co pamiętałem to chyba do Funai-a, a to jest (?) Medion - to nie wiem.
  • REKLAMA
  • #6 4476870
    tenap
    Spec od TV
    Posty: 3808
    Pomógł: 753
    Ocena: 247
    Witam!
    Poszukaj jakie to jest chassis?
  • #7 4479203
    dantess
    Poziom 17  
    Posty: 313
    Ocena: 5
    kiedy własnie nigdzie nie pisze .......\
    z tylu pisze tak
    MD42220 AO9

    wsrodku sa scalaki SAA5264PS/M3/0104 ,
    MTS9883A , STV8216, MTV230WV , TDA 7266D
  • #8 4522379
    dantess
    Poziom 17  
    Posty: 313
    Ocena: 5
    nie wiem co oznacza symbol z tylu A09 czy to jest model chassis?? ktos wie??

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemu braku polskiej fonii NICAM w telewizorach LCD 20.1" model MD 42220. Użytkownik posiada 20 sztuk tego modelu, z których niektóre mają aktywny NICAM, a inne nie, mimo identycznych układów wewnętrznych. Podejrzewa konieczność aktywacji NICAM w trybie serwisowym, jednak standardowe kody wejścia do menu serwisowego (4725, 9301) nie działają. Propozycje obejmują próbę przepakowania wsadu pamięci między urządzeniami, co jednak jest niemożliwe ze względu na sprzedaż części telewizorów. Sugerowano wejście do trybu serwisowego poprzez jednoczesne naciśnięcie przycisków SETUP i STBY na lokalnej klawiaturze oraz wyjście do trybu standby pilotem, jednak metoda ta nie została potwierdzona dla tego modelu. Wskazano na konieczność identyfikacji chassis, które nie jest jasno oznaczone, choć na obudowie widnieje oznaczenie MD42220 AO9. Wewnątrz znajdują się układy scalone: SAA5264PS/M3/0104, MTS9883A, STV8216, MTV230WV, TDA7266D. Nie ustalono jednoznacznie sposobu wejścia do trybu serwisowego ani aktywacji NICAM w tym modelu.
REKLAMA