Witam
Kamera przez ostatnie 6miesięcy nie była używana (była odstawiona do szuflady sprawna )
Wczoraj chciałem ją uruchomić i usterka jak w temacie
Działa jedynie napinanie taśmy na głowice
Rozebrałem ją na części pierwsze (he he ciekawe kto ją poskłada , jestem amatorem) i wychodzi na to że nie pracuje silnik przesuwu taśmy-oraz przewijania jednocześnie , jego symbol(albo jakaś seria) to R50307
Pytania :
-czy można takowy dostać ,za ile ?
-czy można go jakoś sprawdzić , ma 3 pogrubione ścieżki na taśmie, myślę sobie że to napięcie zasilania minus oraz dwa plusy - które albo odpowiadają za kierunki albo silnik ma 2 prędkości (może ktoś wyjaśni amatorowi ) i tylko dwie mają pomiędzy sobą przejście ?
-czy za sterowanie tym silnikiem odpowiada jakaś zaawansowana elektronika , jakiś scalak itp ?
Oczywiście zapytam czy ktoś miał taki przypadek i na czym polegała naprawa
POZDROWIENIA
Kamera przez ostatnie 6miesięcy nie była używana (była odstawiona do szuflady sprawna )
Wczoraj chciałem ją uruchomić i usterka jak w temacie
Działa jedynie napinanie taśmy na głowice
Rozebrałem ją na części pierwsze (he he ciekawe kto ją poskłada , jestem amatorem) i wychodzi na to że nie pracuje silnik przesuwu taśmy-oraz przewijania jednocześnie , jego symbol(albo jakaś seria) to R50307
Pytania :
-czy można takowy dostać ,za ile ?
-czy można go jakoś sprawdzić , ma 3 pogrubione ścieżki na taśmie, myślę sobie że to napięcie zasilania minus oraz dwa plusy - które albo odpowiadają za kierunki albo silnik ma 2 prędkości (może ktoś wyjaśni amatorowi ) i tylko dwie mają pomiędzy sobą przejście ?
-czy za sterowanie tym silnikiem odpowiada jakaś zaawansowana elektronika , jakiś scalak itp ?
Oczywiście zapytam czy ktoś miał taki przypadek i na czym polegała naprawa
POZDROWIENIA