Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony kv29x1d znikający obraz

Hucul 14 Lis 2007 22:56 1128 4
 • #1 14 Lis 2007 22:56
  Hucul
  Poziom 39  

  Dostałem telewizor Sony KV29X1D w którym jest kilka usterek :
  "rozjechane" kolory na brzegach ekranu
  kolor biały jest lekko różowy , a czarny trochę szary
  po włączeniu przez kilka minut zanika obraz , po sekundzie pojawia się znowu , a w rogu ekranu pojawia się OSD z nazwą wejścia RGB (tv jest podłączony do tunera z N-ki)

  Na elce znalazłem kilka tematów związanych z pierwszą usterką , drugą mam nadzieję , że można skorygować w trybie serwisowym , natomiast na trzecią nie mogę znaleźć żadnych podpowiedzi . Dodam , że nie jest to wina przycisków na telewizorze . Znam się trochę na elektronice , jednak w telewizorach mam zerowe doświadczenie . W weekend będę miał chwilę na naprawę tego sprzętu i dostanę (mam nadzieję :D ) pilota do tego tv . Proszę o porady , bo ostatnia usterka z dnia na dzień staje się bardziej dokuczliwa .

  0 4
 • #2 14 Lis 2007 23:25
  bemo1
  Poziom 24  

  Sprawdż napięcie +5V. Wszystko wskazuje jednak na kineskop. Zwiększyłbym jeszcze napięcie Us2 ; pokręcając dolnym pokrętłem trafopowielacza. Może coś pomoże ?

  0
 • #3 14 Lis 2007 23:52
  Mirek Z.
  Moderator

  Sprostuję - potencjometr RV701 od regulacji SCREEN (Ug2) powinieneś znaleźć na płytce kineskopu. Na trafopowielaczu jest FOCUS (ostrość).

  0
 • #4 15 Lis 2007 11:41
  Szczepaniii
  Poziom 14  

  Zużyty kineskop już ktoś kręcił pewnie.
  Aby TV jeszcze troche popracował mozna regulować jak radzi kolega wyżej, jeśli chodzi o obraz.
  Znikanie obrazu i po ponownym pojawieniu się wyświetlanie żródła sygnału razem z obrazem może być jeszcze spowodowane uszkodzonym tunerem. "Twierdzi on" iż ma za słaby sygnal i aby nie pokazywać "śmieci" gasi go(tak w wolnym tłumaczeniu), w trybie serwisowym też reguluje się (o ile dobrze pamiętam :-) moc sygnału który ma być wyświetlany i próg poniżej którego już nie.
  Ale z tego co piszesz to moim zdaniem z tym TV nie warto się męczyć.

  0
 • #5 15 Lis 2007 13:27
  Hucul
  Poziom 39  

  Szczepaniii napisał:
  Znikanie obrazu i po ponownym pojawieniu się wyświetlanie żródła sygnału razem z obrazem może być jeszcze spowodowane uszkodzonym tunerem. "Twierdzi on" iż ma za słaby sygnal i aby nie pokazywać "śmieci" gasi go


  W telewizorze nie używam tunera , cały czas chodzi na wejściu RGB podłączony do tunera Nbox z N-ki . Póki nie kupię sobie nowego telewizora , będę używał tego , więc chcę go reanimować :D

  0