Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sygnał ZA multiswitchem...

jarek1964r 16 Lis 2007 08:40 858 7
  • #1 16 Lis 2007 08:40
    jarek1964r
    Poziom 2  

Witam, uporczywie drążę następujący temat: mieszkam w domu kilkurodzinnym, gdzie na dachu stoi już patelnia z zezem i normalna naziemna, wszystkie sygnały idą do multiswitcha, który ma 8 wejść i 8 wyjść (jest 8 mieszkańców). Do mojej chatki dobiega pojedynczy kabel, z którego mam sygnał z astry hotbirda i naziemny (R i TV). Chciałbym go rozdzielić dalej - mam 2 tunery. Czy jest na to jakikolwiek sposób? Muszę dodać, że żadne grzebanie w sprzęcie wspólnym czy też doprowadzenie drugiego kabla z multiswitcha nie wchodzi w rachubę... Pzdr.

0 7
  • #2 16 Lis 2007 11:31
    345
    Poziom 15  

raczej nie wiele zdziałasz w tej sprawie. chodzi o to że jeden konwerter spracuje dla ciebie. Nie dasz rady obsłużyć nim dwóch tunerów, chociażby ze wglądu na pasmo sygnału różne dla dwóch różnych kanałów a drugie na polaryzację. Możesz zrobić jedynie na dwóch telewizorach ten sam kanał. to ma zastosowanie kiedy telewizor stoi w pokoju gościnnym i podczas wizyty gości nie chcesz przeszadzać gościom i dzieciom włączasz w drugim pokoju. Natomiast twoje zadanie jest technicznie nie możliwe. Po to są konwertery duo, quatro, ale tak na prawdę w jednej obudowie są dwa lub cztery konwertery.

0
  • #3 16 Lis 2007 15:29
    Marcin91
    Poziom 23  

No to masz problem, tak raczej sie nie uda, pozostaje montaż anteny SAT na balkonie ...
    Swoją drogą dlaczego 8 wyjść ktoś zrobił ... kto w domu ma jeden TV ??
    Powinno to byc na minimum 9/12 , albo 9/16 .

0
  • #4 19 Lis 2007 13:12
    jarek1964r
    Poziom 2  

Czy zdołam w takim razie chociaż rozdzielić sygnał analogowy, biegnący w tym wspólnym kablu?

0
  • #5 19 Lis 2007 13:43
    michcio
    Specjalista elektryk

Tak, TV naziemną możesz rozdzielić. Ale zrób to za gniazdkiem, a nie przed nim. Po prostu rozdziel sygnał z gniazda TV na ścianie.

0
  • #7 19 Lis 2007 19:46
    michcio
    Specjalista elektryk

Nie pomoże mu, bo to jest od czego innego.
    Skoro w multiswichu są obsadzone wszystkie wyjścia i każdy ma jeden kabel, to może używać jednocześnie tylko 1 tunera i ewentualnie rozdzielić TV naziemną.

Koniec i kropka.
    Nie ma sensu dalej drążyć tematu, wszystko zostało już powiedziane.

Pozdrawiam

0
  • #8 19 Lis 2007 19:55
    Marcin91
    Poziom 23  

Możesz zrobić to tak : sygnał możesz rozdzielić za gniazdem ( z wyjście TV dajesz rozgałęźnik na tyle ile masz TV ) , albo mozesz zrobić tak : Montujesz w domu Gniazda SAT przelotowe i w kazdym gniździe masz TV nazemną a w jednym wybranym TV SAT ,tam gdzie ustawisz tuner )
    Pozdrawiam Marcin

0