Witam
W telewizorze rocznik 1996 spalił się rezystor R55006 w związku z czym telewizor nie miał korekcji E-W a obraz wyglądał tak )( , zanim doszedłem do tego wniosku telewizor pracował w takim stanie jakieś 2 lub 3 miesiące. Otóż po wymianie tego rezystora obraz wrócił do normy ale pojawił się drżenie, mrowienie obrazu najbardziej widoczne przy jasnych fragmentach obrazu i objawiające się tym że linia pionowa jest poprzez to drżenie zygzakowata. Dodatkowo tv czasami sam restartuje kanał np.5 zmienia na AV3 i za chwilę wraca na 5(zjawisko losowe raz na 1 może się zdarzyć to 5 razy a czasami może działać bez zarzutu 2-3 godziny), oraz do tego jeszcze potrafi mrygać jasność: tak jakby mrygająca zepsuta świetlówka,ale tak bardzo delikatnie a jednak widać,także sterowanie z pilota jest utrudnione nie zawsze reaguje(mam 3 piloty+ nowe baterie - dlatego pilota wykluczam z podejrzeń),tak jakby tv blokował komendy wysyłane z pilota. W Układzie wymieniłem też układ TDA 8350 oraz diody D53071(BY228) oraz D53072(BYW76) oraz w planach do wymiany(brak w sklepie na chwilę obecną) zenerka D55004 (ZY33). Elektrolitów jeszcze nie wymieniałem(postaram się zrobić to dzisiaj-wymienię następujące:C54001, C54004, C54012, C55004 ,C52247). Czy idę słuszną drogą eliminacji zakłóceń w obwodzie odchylania??
!!! Telewizor miał mnóstwo zimnych lutów wszystkie zostały poprawione !!!
Pytanie brzmi: czym stan obecny tego telewizora może być spowodowany ??
Dziękuję z góry za okazaną pomoc
Pozdrawiam
W telewizorze rocznik 1996 spalił się rezystor R55006 w związku z czym telewizor nie miał korekcji E-W a obraz wyglądał tak )( , zanim doszedłem do tego wniosku telewizor pracował w takim stanie jakieś 2 lub 3 miesiące. Otóż po wymianie tego rezystora obraz wrócił do normy ale pojawił się drżenie, mrowienie obrazu najbardziej widoczne przy jasnych fragmentach obrazu i objawiające się tym że linia pionowa jest poprzez to drżenie zygzakowata. Dodatkowo tv czasami sam restartuje kanał np.5 zmienia na AV3 i za chwilę wraca na 5(zjawisko losowe raz na 1 może się zdarzyć to 5 razy a czasami może działać bez zarzutu 2-3 godziny), oraz do tego jeszcze potrafi mrygać jasność: tak jakby mrygająca zepsuta świetlówka,ale tak bardzo delikatnie a jednak widać,także sterowanie z pilota jest utrudnione nie zawsze reaguje(mam 3 piloty+ nowe baterie - dlatego pilota wykluczam z podejrzeń),tak jakby tv blokował komendy wysyłane z pilota. W Układzie wymieniłem też układ TDA 8350 oraz diody D53071(BY228) oraz D53072(BYW76) oraz w planach do wymiany(brak w sklepie na chwilę obecną) zenerka D55004 (ZY33). Elektrolitów jeszcze nie wymieniałem(postaram się zrobić to dzisiaj-wymienię następujące:C54001, C54004, C54012, C55004 ,C52247). Czy idę słuszną drogą eliminacji zakłóceń w obwodzie odchylania??
!!! Telewizor miał mnóstwo zimnych lutów wszystkie zostały poprawione !!!
Pytanie brzmi: czym stan obecny tego telewizora może być spowodowany ??
Dziękuję z góry za okazaną pomoc
Pozdrawiam