Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zlecę wykonanie mixera + wejście priorytetowe audio

sonda0 17 Lis 2007 23:40 1379 3
 • #1 17 Lis 2007 23:40
  sonda0
  Poziom 2  

  tak jak w temacie zlecę wykonanie schematu lub gotowego urządzonka.

  OPIS DZIAŁANIA

  1. MIXER

  dwa podwójne (stereo) wejścia audio typu chinch np. z odtwarzacza cd jedno wyjście typu chinch podwójny z sygnałem zsumowanym z obu wejść
  Przydała by się jakaś minimalna korekta poziomu głośności na obu wejściach osobno - potencjometrami ( ale to sprawa drugorzędna)

  2.PRIORYTET SYGNAŁÓW - ANTYMIXER

  dwa podwójne wejścia audio typu chinch np. z odtwarzacza cd i jedno wyjście typu chinch podwójny

  na pierwsze wejście wchodzi sygnał audio np. muzyka i kierowany jest on bezpośrednio na wyjście w przypadku gdy podamy sygnał na drugie wejście urządzenie wycina sygnał z wejścia pierwszego i podaje sygnał z wejścia drugiego (o większym priorytecie od pierwszego) na wyjście

  WYJAŚNIENIE ŁOPATOLOGICZNE :) PRIORYTETU

  SYGNAŁ NA 1WEJ. + BRAK SYGNAŁU NA 2WEJ.
  na wyjściu pojawi się sygnał z 1WEJ.


  SYGNAŁ NA 1WEJ. +SYGNAŁ NA 2WEJ.
  na wyjściu pojawi się sygnał TYLKO z 2WEJ. - podtrzymanie tego stanu - bezwładność - ok. 3 sekundy po zaniku sygnału na WEJ2  SYGNAŁ NA 2WEJ. + BRAK SYGNAŁU NA 1WEJ.
  na wyjściu pojawi się sygnał z 2WEJ.

  Mogą to być 2 osobne urządzenia lub 1 w zależnośći od potrzeby przełączalne MIXER lub PRIORYTET


  jeśli ktoś mógłby pomóc: sonda0(malpa)poczta.onet.pl lub 0507 245 135

 • #2 18 Lis 2007 18:28
  marcino/szukamrozw
  Poziom 1  

  Witam
  Czy te rozwiązania które sa wypisane przez Ciebie mają służyc do wycinania dźwięku np cd(jako normalny kanał) na rzecz uruchomienia drugiego kanału np telefon komórkowy?
  W rzeczywistości mixer to szeroki temat bo tak naprawdę jest wiele rozwiązań np bardzo układ rozbudowany z wykorzystaniem procesora z możliwością regulacji wzmocnienia barwy balansu z wykorzystaniem również funkcji """""mute""""" co jest to etap praktycznie początkowy układu mixera co w tym dodatkowo można sterowac za pomocą mikroprocesora przez magistrale (np opcja brak potencjometrów a są przyciski i wyświetlacz). A najprostszym rozwiązaniem są układy wykorzystaniem z elementami dyskretnymi czyli tranzystory oporniki kondensatory co jeszcze dochodzi sposób zasilania całego układu symetryczne (np +/- 5~15V z zerem) lub niesymetryczne (np +5~15V z masa czyli zasilanie z baterii) albo można wykorzystac wzmacniacze operacyjne zamiast tranzystorów i tu znowu mamy do czynienia ze sposobem zasilania. Tak ze temat mixer to...:) więc lepiej oczywiście jak byś mógł dopisac jakie to będą sygnały czy z cd (t ma ok 700mV) magnetofon (300mV) czy wykorzystanie sygnału ze słuchawek (mamy tu do czynienia z niską opornością obciążenia sygnału)czy mikrofon (1mV)a na koniec gdzie ten sygnał będzie podłączony (mam nadzieje ze nie do wzmacniacza estradowego gdzie tam sygnał powinien miec minimum 10V peak to peak) :)
  Sprawa reakcji sygnału z drugiego wejścia ma byc natychmiastowy czy płynne wyciszanie pierwszego kanału (układ może byc bardziej rozbudowany) i czy regulacje głośności mają miec możliwośc wyciszenia sygnału czy wzmocnienia danego kanału o jakiś zakres dodatkowy.
  Sprawa telefon a radio sa w sprzedaży dostawki z wykorzystaniem wejścia np """"mute"""" w radiach samochodowych.
  Pozdrawiam

  Code:

 • #3 18 Lis 2007 20:25
  sonda0
  Poziom 2  

  będą 2 szt. odtwarzaczy CD
  1- z muzyką, 2-z reklamami
  Chcę mieć możliwość nałożenia reklam na muzykę (mixer) lub wyciąć muzykę i puścić reklamy (priorytet)

 • #4 05 Sty 2008 21:24
  fpawlak
  Poziom 9  

  To ja może troche odgrzebie temat.

  Potrzebowałbym coś takiego do IPODA i komy(Nokia e50)
  Jak najbardziej proste i małe.
  Praca normalna to słuchanie muzyki ktora by maila byc odcinana podczas dzwieku z komy czyli cos takiego jak w radiu samochodowym tylko zeby miescilo sie do kieszeni i zasilanie z bateri a jeszcze lepiej z telefonu.

  Tak sie zastanawialem czy nie wystarcza dwa przekazniki jeden normalnie zwarty drugi rozwarty tylko nie wiem czy to by mozna wysterowac z napiecia na wysciu sluchawek z telefonu

  nie wiem jak takie cos nazwac wiec nie moge zabardzo tego na googlach poszukac, ani po sklepach a kolega wyzej pisal ze sa takie przystawki

  Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
  [_P_]