Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A602R. Nie gra.

18 Lis 2007 17:32 3835 20
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem ze wzmacniaczem, mianowicie po włączeniu do sieci wszystko działa tylko nie załączają się końcówki mocy (przekaźnik nie "pstryka"). W związku z czym moje pytanie czy może to być jego wina i czy zaznaczony na zdjęciu element to właśnie on?
    Pozdrawiam. Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Zmniejsz zdjęcia żeby ie nabijało punktów. Do wymiany stopień prądowy wraz ze sterującym + elementy bierne (oczywiście w ubitym kanale). Przemierz tranzystory końcowe i sprawdź które są przebite..
  • Poziom 14  
    Przepraszam, dodaje jeszcze raz zdjęcia. Właśnie sytuacja wygląda tak że nie wiem czy któryś kanał jest "ubity". Układy na końcówce wyglądają na całe tylko tak jak mówiłem nie ma charakterystycznego "pstryknięcia" i nie załączają się końcówki.
  • Poziom 14  
    Co może być przyczyną?
  • Poziom 24  
    Witam , jeśli posiadasz miernik ustaw go w pozycje "buzzer" , dioda .
    Przy wyłączonym wzmaku posprawdzaj tranzystory tj, elementy przykręcone do radiatora.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Albo mi się wydaje albo główne trafo nie jest podłączone.... brakuje jednego przewodu przy uzwojeniu pierwotnym. Pozatym ktoś kopał na płycie z blokiem zasilania - czy ta rysa to nie przypadkiem pęknięcie?
  • Poziom 14  
    Rzeczywiście jest tam rysa, wcześniej jej nie zauważyłem. Spróbuję polutować przerwane ścieżki. Myślicie że to może być przyczyną ? Wcześniej grał normalnie (zanim pożyczyłem go koledze).

Dodano po 4 [godziny] 13 [minuty]:

Połączyłem przerwy i nadal nic, przekaźnik nie pstryka.
  • Poziom 14  
    Naprawdę nikt nie wie co jest grane ? Proszę o pomoc. Niedługo sylwester a coś trzeba słuchać.

Dodano po 32 [minuty]:

Dodam jeszcze że trafo jest podłączone i wszystkie diody i przełączniki działają. Tranzystory też są sprawne.
  • Poziom 34  
    Witam !

Na płycie końcówki masz dwa podwójne rezystory ceramiczne . Z każdego wystają trzy końcówki drutu . Zmierz napięcie stałe (względem masy) na środkowych drutach , w obu kanałach . Ma tam być 0V DC (+/-50mV) , więc ustaw minimalny zakres DC na mierniku . To pozwoli wykluczyć działanie układu protect .
  • Poziom 14  
    Na obydwu rezystorach jest 0,00.
  • Poziom 34  
    Znajdź przełączniki zestawów głośnikowych A / B . Sprawdź przewody i gniazda łączące płytkę owych przełączników z zasilaczem oraz z płytą bazową . Być może masz brak napięcia zasilającego cewki przekaźników lub przerwę w tym obwodzie , bo gołym okiem widać ślady uszkodzeń mechanicznych . Oczywiście rozumiem , że na kolektorach tr. mocy jest pełne , symetryczne zasilanie ?

Jeszcze coś : jeśli dobrze widzę , to masz również wbite do wewnątrz przyłącza głośnikowe . Sprawdź zatem druk w okolicy lutowania terminali .
  • Poziom 14  
    Przewody i złącza od zestawów są całe, zasilanie też. Spróbuje wyjaśnić co się stało może będzie łatwiej zlokalizować usterkę. Pożyczyłem koledze sprzęt i po powrocie go do mnie kolega mówił że podłączył kolumny (8Ohm) zamiast do prawego i lewego kanału podłączył jedną do A prawego a drugą do B prawego kanału. Mówił że grało tak około 30 sec. i nagle poszedł dymek z okolic zaznaczonego na zdjęciu elementu. I od tego momentu końcówki się nie włączają.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    O. Też tak myślałem na początku. Czy to może być ten przekaźnik zaznaczony na zdjęciu?
  • Poziom 14  
    Ok. zmierzę zaraz. A wie ktoś może gdzie mogę dostać taki przekaźnik bo na allegro i w paru sklepach w których byłem nie mają.
  • Poziom 14  
    To znaczy że nie musi być koniecznie taki sam DEC type dh2su, tylko muszą sie zgadzać parametry (w tym przypadku 24VDC. 2A)?
  • Poziom 14  
    Witam. Wyciągnąłem ten uszkodzony przekaźnik, i okazuje się że w punktach gdzie powinna być cewka przekaźnika (na płytce) miernik nie reaguje. Jaka może być tego przyczyna?
  • Poziom 14  
    Mam jeszcze jedną sugestie i pytanie zarazem. Czy mógł się spalić też transformator po prawej na dole (1.JPG) ? Bo skoro nie daje napięcia to on jest za to odpowiedzialny.
  • Poziom 14  
    Wygląda na lekko stopiony. Gdzie i za ile mogę dostać taki transformator ?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Proszę o pomoc. Naprawdę chciałbym jeszcze go trochę posłuchać. Zwłaszcza że zbliżają się święta i sylwester.