Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 55 MC16 TX - strojenie

03 Dec 2003 21:13 2843 17
  • Level 20  
    Ww nie może wyszukać żadnych stacji, ani w trybie auto ani w ręcznym. Gdy przeszukuje poszczególne pasma w trybie auto widać nieraz, że przelecą jakieś paski ale nie widać ani jednego programu na którym mógłby się zatrzymać. Ciekawe jest również to, że po każdorazowym wyłączeniu go z sieci przyciskiem na panelu i ponownym załączeniu pokazuje się lista języków w którym chcemy zaprogramować menu, następnie po dokonaniu wyboru rozpoczyna się samoczynnie automatyczne wyszukiwanie stacji. Nic nie znajdując pokazuje następnie jak zmieniać pr.(wyświetla listę – takie INFO). Mam prywatny taki sam TV i ilekroć go wyłączam gł. przyciskiem i ponownie załączam nigdy nie próbuje robić tego co opisałem powyżej tylko od razu wchodzi w program TV. Proszę o jakieś sugestie od czego zacząć.
    POZDRAWIAM
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    Witam
    Sprawdź napięcia na głowicy oraz wzmacniacz p.cz.Jeżeli napięcia będą prawidłowe spróbuj podmienić głowicę
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Podmieniłem głowice ( identyczną i sprawną w 100%) i nadal to samo. Identyczne zachowanie jak na początku. Napięcia jakie ,,wiszą’’ na kolejnych pinach głowicy o odpowiednim oznaczeniu to: BU +12V;
    VT +8.5V; BIII 0V; AGC +6V; BI +1V; 12V +12V; IF 0V. Wszystkie mierzone względem masy (DC). Czy któryś z kolegów mógłby ocenić wyniki moich pomiarów i ewentualnie wskazać kolejne kroki postępowania.
    POZDRAWIAM
  • Service technician RTV
    Jakie masz chassis w Thomsonie odłącz klawiaturę,możliwe że głupieje procesor albo wysypało się oprogramowanie,jak masz pamięć to załaduj nowym wsadem.
  • Level 20  
    Ten numer z klawiaturą też próbowałem - bez rezultatu. Nie wiem czy to jest właśnie chassis ale jest to jedyne oznaczenie płyty: TX91-MB-EUR-IC. Spróbuje zrobić coś z tą pamięcią.
  • Level 20  
    Wymieniłem kwarc koło procesora 8.0MHz i nic nie pomogło. Kupiłem nową pamięć 24C04, wymieniłem i również nic. Czy któryś z kolegów mógłby mnie poratować BIN-em do niej.
    POZDRAWIAM
  • Level 23  
    Witam. Miałem podobny problem w identycznym modelu. Sprawdź tranzystory smd TH 01,02,03,04. Pozdrawiam.....
  • Level 26  
    a czy da się ustawić program wklepująć znany nr kanału na jakim nadaje jakaś stacja TV?
    jeśli tak to wpisz ten nr kanału i zapamiętaj,następnie zacznij odstrajać w górę i dół precyzyjnym strojeniem,jeśli złapiesz wizję to wymień scalak od pcz...
    Miałem taki obiaw w chassis ICC17 pomogła wymiana kości pcz...
    w moim przypadku kostka to TDA 8855....
  • Level 20  
    Wielkie dzięki za BIN-a. Załadowałem pamięć do nowej kości niestety nic to nie pomogło. Nie wiem co dalej robić. Spróbuję jeszcze porad kolegów wyżej. Dzięki za podpowiedzi, o rezultatach poinformuję.
    Pozdrawiam...
  • Level 12  
    Po mojemu to jest wysypana pamiec 24lc04 radze ja podmienic i zaladowac do niej nowy bin. Tv ten ma tak zwany tryb instalacji i kiedy sie go kupi i podloczy on ma za zadanie zapytac sie o jezyk OSD i automatycznie wyszukac wszystkie dostepne stacje. A problem ze zlapaniem jakiej kolwiek stacji moze byc spowodowany tym ze jest proc zglupial i moze byc np: w NTSC
  • Level 12  
    jesli nie wykona tvc auto instalacji tz. jesli mu w tym przerwiesz lub nie znajdzie zadnej stacji to za każdym razem jak włączysz z sieci i włączysz ponownie uruchomi się instalacja. tym się narazie nie przejmuj tylko sprawdz dlaczego nie stroi głowica.
  • Level 20  
    Tranzystory SMD sprawdziłem, są OK. Nie wiem zabardzo który to jest scalak od p.cz. i czy w ogóle tam jest. Zaczynam skłaniać się ku uszkodzonemu proces.
  • Level 26  
    Moduł p.cz. znajduje się koło głowicy i przeważnie jest zablachowana.A scalak od "peczy" musi być.Podaj tylko jaki?
  • Level 23  
    Posiadam układy do tego TV. Jak będziesz miał pewność że walnięty jest procesor lub inny układ i problem z dostaniem go - daj znać. Pozdrawiam....
  • Level 20  
    Mam pytanie. Czy w tym modelu TV p.cz. jest ,,robiona’’ na SVT 8224A2?
  • Level 26  
    Czy w tym TV jest chassis ICC6?Jeśli tak to na schemacie nie znalazłem takiego scalaka!Jeśli nie to podaj jakie!
  • Level 20  
    Sprawdziłem wszystko co mogłem i ostatecznie wymieniłem w ,,ciemno’’ tranzystory SMD TH01 i TH02 przy p.cz.(tranzystory mierzyły się dobrze!) Problem zniknął, wszystko działa. Dzięki wszystkim za pomoc i cenne wskazówki. Pozdrawiam...