Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AMICA PA5580A520

ikcewak1 22 Lis 2007 19:12 10213 7
  • #1 22 Lis 2007 19:12
    ikcewak1
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Jestem tutaj pierwszy raz. Serwisant w mojej 7 letniej Amice stwierdził, że są w niej do wymiany: pompa wodna i łożyska.Koszt naprawy ok.500zł. Zrezygnowałem, bo gdzieś wyczytałem,ze takie usterki dyskwalifikują pralkę do dalszego użytku.Czy ktoś z Was ma może inne zdanie na ten temat i czy ewentualnie można to naprawić (wymienić) we własnym zakresie?! Acha i jeszcze jedno, jak rozpoznać czy padła sama pompa, czy tylko silniczek do niej?
    Z góry dziękuję za poradę. Jerzy.

0 7
  • #2 22 Lis 2007 19:34
    karol5608
    Poziom 28  

Napisz coś o objawach! Łożyska rozumiem że chałasowały a co z pompą? Profilaktyka po 7 latach? Pompę wymienia się calą!

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!

<skryn>

0
  • #3 22 Lis 2007 20:15
    nares
    Specjalista AGD

Pompa to właśnie ten silniczek i należy go wymienić. Łożyska też się wymienia i szukając sposobu na forum, być może zrobił byś to sam - oczywiście jeśli znasz podstawy mechaniki. A cena za całość iście "warszawska" :D

0
  • #4 23 Lis 2007 15:11
    ikcewak1
    Poziom 2  

Co sie tyczy objawów mojej pralki:
    1/ przy pokręceniu bebnem "na sucho" - wrażenie jakby bęben o cos ocierał (wyraźnie słychac tarcie). Serwisant twierdzi, że to łozysko(a). Nie mam dużej wiedzy nt. instalacji i wymiany łożysk w pralce(nigdy tego nie robiłem-jesli chodzi o pralki).
    2/ odnośnie pracy pompy - pracuje hałasując (to jest delikatne okreslenie). Szczególnie słychac to "wycie" w trakcie pracy "jet systemu". Obecnie pracująca pompa była instalowana 4 lata temu.
    Reasumując: serwisant dał mi ponadto do zrozumienia, że jesli nawet zostaną wymienione te elementy, to silnik pralki może paść (pralka ma 7 lat i w dodatku wygląda jak nowa). Dlatego nie wiem, czy warto inwestowac w ta pralkę?! Dziwne, poprzednio miałem Polara i pracowała nienagannie 16 lat tj. do momentu zardzewienia bębna.
    Pozdrawiam - Jerzy.

0
  • #5 23 Lis 2007 18:24
    nares
    Specjalista AGD

Powiem wprost: ten "serwisant" wciska Ci kit, albo tego nie umie zrobić, albo mu się nie chce. Po wymianie silnika pompy i łożysk, pralka może spokojnie działać jeszcze przez kilka lat. Unikamy (serwisanci) podawania cen napraw, bo wiele zależy od regionu, ale cena 500 zł za tą naprawę, jest przesadzona nawet chyba jak na stolycę.

0
  • #6 23 Lis 2007 18:48
    piter69
    Poziom 10  

Witam
    trwałość komponentów zostawia czasem dużo do życzenia (moja stara pralka polar gracja), więc te 4lata to tak sobie. Jeżeli cena nowej w sklepie z częściami AGD (nie serwisie) do przyjęcia wymieniaj. Samego silnika nie wymienisz.
    Sprawdź czy coś się nie dostało między bęben a obudowę (jak dasz radę to przez otwory w bębnie +latarka, jak nie to po zdemontowaniu grzałki).
    Mam "szaloną" rodzinkę wyjmowałem sprzączki, gwoździe, skarpetki, itp.
    W gracji łożyska były wciśnięte w krzyżak i z tamtą trzeba było je wyjmować. Z wałka bębna ładnie sie zsuwały (za pierwszym razem).
    Nie miałem okazji w nowej pralce jeszcze wymieniać łożysk (elektrolux ew1067 6lat eksploatacji 7dni w tygodniu). Tam jest bęben zewnętrzny z tworzywa. Teraz nie pamiętam jak tam są obsadzone łożyska (czy jest krzyżak itp) i czy po demontażu da się to złożyć.
    Piszesz, że wymiana łożysk nie jest Tobie obca, to wymieniaj. Gorzej nie popsujesz a możesz naprawić. Zabezpiecz sobie narzędzia i do roboty.
    Ewentualnie dzwoń do innych punktów naprawczych.
    Co do głównego silnika, to bez obaw popracuje jeszcze trochę.
    Pisz jak idzie naprawa.
    Powodzenia

0
  • #7 23 Lis 2007 18:52
    nares
    Specjalista AGD

piter69 napisał:
    Samego silnika nie wymienisz.

Kolego, jeżeli masz na myśli silnik pompy, to nie pisz bzdur - silnik pompy standardowy Plaset wymienia się :!:

0
  • #8 24 Lut 2010 13:53
    b7n
    Poziom 2  

Dokładnie wymienia się. Miałem kiedyś taką robotę, kupiłem go bardzo tanio na www.safrano.pl w dziale części AGD, części do pralek, pompy do pralek.

0