Witam
Kilka lat temu przestał działać napęd CD w mojej starej wieży JVC CA-MX50BK, w końcu postanowiłem zabrać się za to, bo nie chcę uruchamiać za każdym razem komputera by posłuchać płyt. Po rozkręceniu okazało się, że nie kręci się silniczek obracający płytę.
Sprzężony z nim silniczek (3 voltowy) do poruszania lasera działa, po przesunięciu go i włożeniu płyty wraca na początek
Czym można go zastąpić? bo jeśli chodzi o oryginał, to chyba na archiwalnych zdjęciach można zobaczyć. Mam kilka cd-rom'ów ledwo żyjących, pozostałych po dawnych komputerach, czy można wymontować, z któregoś silniczek i przenieść do cd w wieży? Domyślam się po tym co znalazłem w sklepach internetowych, że wystarczy zwykły silniczek do CD na 9V taki jak ten http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=35644 , czyli taki z cd-rom'u też, ale chciałbym się upewnić
Chyba, że problemem jest laser - czy może nie kręcić płytą jeśli laser już się wypalił? jak to sprawdzić?
EDIT: laser zapala się na ułamek sekundy po włączeniu wieży i gaśnie, po wyłączeniu pali się odrobinkę dłużej
Kilka lat temu przestał działać napęd CD w mojej starej wieży JVC CA-MX50BK, w końcu postanowiłem zabrać się za to, bo nie chcę uruchamiać za każdym razem komputera by posłuchać płyt. Po rozkręceniu okazało się, że nie kręci się silniczek obracający płytę.
Sprzężony z nim silniczek (3 voltowy) do poruszania lasera działa, po przesunięciu go i włożeniu płyty wraca na początek
Czym można go zastąpić? bo jeśli chodzi o oryginał, to chyba na archiwalnych zdjęciach można zobaczyć. Mam kilka cd-rom'ów ledwo żyjących, pozostałych po dawnych komputerach, czy można wymontować, z któregoś silniczek i przenieść do cd w wieży? Domyślam się po tym co znalazłem w sklepach internetowych, że wystarczy zwykły silniczek do CD na 9V taki jak ten http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=35644 , czyli taki z cd-rom'u też, ale chciałbym się upewnić
Chyba, że problemem jest laser - czy może nie kręcić płytą jeśli laser już się wypalił? jak to sprawdzić?
EDIT: laser zapala się na ułamek sekundy po włączeniu wieży i gaśnie, po wyłączeniu pali się odrobinkę dłużej