logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Edytor programisty, ARM, PSPad, Jakich edytorów używacie?

Svavo 24 Lis 2007 22:09 1544 4
REKLAMA
  • #1 4517177
    Svavo
    Poziom 23  
    Posty: 800
    Pomógł: 42
    Ocena: 30
    Witajcie,

    Jakiś czas temu zaczęła się moja przygoda z prockami ARM - wybrałem procka z rodziny LPC2000, kompilator GCC i wydawało się, że jest git, ale pojawił się problem przy wyborze edytora, który po "podłączeniu" kompilatora, w miarę możliwości przypominałby prawdziwe IDE. Pracowałem z PN (PN2) wchodzącym w zestaw WinArm, Dev-C++, EdirPlus, Eclipse, ale z różnych względów do końca nie byłem zadowolony z żadnego z nich. Ostatnio znalazłem Ultra Edit (niestety komercyjny) i... PSPad - kilkanaście minut temu zainstalowałem, ale wydaje mi się, że właśnie tego potrzebowałem :D.

    Poniżej link do strony z porównaniem różnych edytorów:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_text_editors

    Jakich edytorów współpracujących z zewnętrznymi kompilatorami Wy używacie, co sądzicie o wyżej wymienionych?

    Z góry dzięki za wypowiedzi :).

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 4517350
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 4517906
    milakowie
    Poziom 17  
    Posty: 219
    Pomógł: 17
    Ocena: 36
    Dla mnie Emacs dla twardzieli
  • REKLAMA
  • #5 4519866
    jones_wm
    Poziom 12  
    Posty: 16
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Ja też polecam PSPad, jest bardzo praktyczny i wygodny.
    Przydaje się do PHP, bo nie wstawia BOMów i różnych śmieci oraz wspiera różne kodowania.
    Osobiście nie mam nic do edytora w Dev-C++, ale ja dopiera zaczynam z tym językiem.
REKLAMA