Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DRB 3675R - nie działa potencjometr głośności

24 Lis 2007 22:26 1462 8
  • Poziom 11  
    witam,problem taki,radio nie reaguje na ruch potencjometrem,tzn cyferki próbują się zmieniać ale się nie zmieniają a dźwięk jest na jednym poziomie cały czas,czy to wina procesora? za podpowiedzi dziękuję
  • Poziom 11  
    Witam. Miałem podobny problem w jakimś śmiesznym "bezfirmowcu" nazwy już nie pamiętam. Nastawy korektora działały natomiast głosu nie dało się zmienić. pojawiała sie skala i nic poza tym. Powodem usterki okazał sie procesor audio o ile dobrze pamiętam TDA7313. Ale podejrzewam że u Ciebie w radiu będzie na 100% inny scalak :D. W każdym razie szukaj przy procesorze audio. Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    witam
    a czy inne funkcjie da sie przestawiac?bo jesli nie to uszkodzony jest impulsator
  • Poziom 11  
    tak,inne przyciski działają,ta głośność po ruszeniu zmienia się np.z 14 na 13 i potem znów 14,13 itd
    Jest tam układ TDA 7404D i TDA7479D oba SMD ale nie wiem który to procesor audio,nie posiadam też żadnego schematu
  • Poziom 11  
    to chyba będzie to,ponieważ nóżka 24 i 25 minimalnie zmieniają wartości napięcia przy ruszaniu potencjometrem,tak więc zakupie i zobaczymy.
    Bo jest jeszcze jeden problem,ale to już nie w tym poście;)
  • Poziom 11  
    witam.problem taki:radio nie pobiera płyt,ale wysuwanie działa,po włożeniu płyty na "sztuczke" do środka płyta się kręci,ale co najważniejsze napięcie 5V dochodzące do mechanizmu pulsuje,tzn rośnie i maleje,tym samym radio przygasza w "takt" zmian i słychać to po kręceniu się płyty,napięcia na driverze wydają sie w porządku,są też na mechanizmie diody,które też nie świecą wcale,za podpowiedzi dziękuje

Moderowany przez Błażej:

Jeden autor, jedno radio, choć jak widać mocno felerne. Tematy scaliłem.

• Poziom 11  
    troszkę mi się sytuacja wyjaśniła,lecz nie do końca,gdyż zauważyłem że to przygasanie ma związek z laserem,tzn,gdy laser dojeżdża zaczyna ogniskować,jednak nie ma czerwonej wiązki,i wtedy właśnie wszystko pulsuje,podejrzewać laser?
  • Poziom 11  
    lukas85 napisał:
    tak więc zakupie i zobaczymy.
    no i niestety nie pomogła wymiana:cry: