Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmiana klucza licencyjnego Windows 2000 Pro

metalli 28 Nov 2007 15:10 8139 10
    metalli
    Level 30  
    Problem:
    1. Mam 10 komputerów "na jutro" do przeinstalowania system, aktualizacje, sterowniki
    2. Każdy z komputerów jest identyczny
    3. Licencja na Windows 2000 professional to dodatek do każdego
    4. Chcę zrobić TYLKO jeden komputer, następnie GHOST i na innych kompach odzyskać, zmienić klucz licencyjny i po temacie

Rozwiązanie:
    nieznane, proszę o pomoc
    zbyha
    Level 16  
    google i szukaj WinKey Finder 1.66 .
    metalli
    Level 30  
    :arrow: keyFINDER nie służy do zmiany klucza i nie działa w tej wersji windows

:arrow: temat na forum zakończył się jak pewnie koleżanka doczytała klapą, próbowałem tego

:arrow: inne pomysły??
  • Helpful post
    filipka
    Level 16  
    Nie wiem co autor tamtego postu zrobił, że padł mu system, ale zmiana numeru przy użyciu sysprep.exe działa. Plik znajduje się w katalogu Support\Tools w deploy.cab na płycie instalacyjnej Win 2000.
    A tu masz klucze rejestru, gdzie znajdują się numery licencyjne.
    metalli
    Level 30  
    Faktycznie tak jest ale w moim przypadku po takim zabiegu nie chce albo przyjąć klucza albo wogóle o niego nie pyta. Szukamy dalej koledzy i koleżanki. SYSREP odpadł, inne pomysły poza NLITE poproszę.
    lolo56
    Level 22  
    Sprawdzałem na moim windowsie 2000en dwuktotnie i sysrep zadziałał prawidłowo.
    Pozdrawiam
    metalli
    Level 30  
    Nie mówię że nie działa WOGÓLE, kwestia może być taka: być może SP lub innego badziewia... Jakby nie było próbowałem zainstalowac system, poprawki, sysrep i nie przyjęło na drugim kompie klucza. No więc spróbowałem na "gołą" instalkę no i zdziwienie - wogóle nie spytał o klucz. Nie neguję że rozwiązanie podawane przez kolegów i koleżanki nie działa, ale piszę raz jeszcze że W MOIM PRZYPADKYU NIE DZIAŁA i dlatego proszę o inne pomysły.
    zbyha
    Level 16  
    Key Finder działa , pozwala tez odczytać klucze z komputerów , na których będzie reinstalowany winows.

Dodano po 1 [minuty]:

p.s. Sprawdzone na win2000 pro
    metalli
    Level 30  
    Koledzy pewnie nie uwierzą... Znerwicowany faktem nieudanych prób zainstalowałem system nie z płyty klienta (z SP2) a z innej, pożyczonej od zaprzyjaźnionej firmy (SP4). Co dziwne, zadziałało.
    1. Sysrep z wszytskimi plikami został rozpakowany na pulpit i użyty i tym razem bez problemu zmieniło klucz
    2. Korzystając z rady Filipki zmieniłem wpsiy w rejestrze modyfikując klucz OEM
    3. Powtórzyłem 9-cio krotnie, za każdym razem bez problemów
    Mój wniosek: Sysrep najlepiej działa z SP4 w moim przypadku, ciekawe tylko że zaktualizowany SP2 nie zadziałał... no cuż, to tylko Bill Gates wie dlaczego. Do zobaczenia gdzies w odległej galaktyce :-)