Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykrywacz metalu

08 Gru 2003 12:31 15446 10
  • Poziom 2  
    [/B] :P
    Potrzebny mi schemat dobtego wykrywacza metali.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 17  
    Witam
    Co masz na myśli pisząc "dobrego wykrywacza"
    Jeżeli mozesz to sprecyzuj swoje oczekiwania przynajmniej jaki typ i czego chcesz szukać. W sieci jest tego sporo , więc może coś zasugeruję. Sam też się w to bawiłem
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Szukam wykrywacz ktuty będzie rozrużniał metale i który ściąga jak najgłębiej pod ziemie.
    Pozdrawiam!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 42  
    Ciężko jest znaleść schemat z pełną dokumentacją dobrego wykrywacza metali. Jest duże zapotrzebowanie na takie urządzenia na rynku więc schematy są dobrze trzymane w szufladach a jak ktoś chce, to są za duże pienądze sprzedawane. Tak naprawde zrobienie dobrego wykrywacza jest dość trudne zwłaszcza wykonanie cewki pomiarowej, najczęściej dochodzi się do tego wieloma nieudanymi konstrukcjami i dlatego w ofertach na rynku żąda się takich pieniędzy.

Zobacz tu jest dużo projektów:
    http://www.pulsdetektor.de/
  • Poziom 11  
    W polskiej sieci jest bardzo trudno.
    Zobacz tu, co prawda po rusku, ale
    jest tam dobry wykrywacz,gorzej z cewką
    Jak znajdzie ktoś dobry opis cewki koncentrycznej?
    To dajcie namiar

http://kt315.hotbox.ru
  • Poziom 17  
    Witam ponownie
    Opis wykonania sondy koncentrycznej do wykrywacza w układzie mostkowym jest dostępny tutaj http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?acti...&sub=pokaz_watek&id_forum=1&ktory=51660#51660 ,a schemat sprawdzonego wykrywacza tutaj http://www.detectomania.com/downloads/esquema2.jpg.
    Na forum (poszukiwanieskarbów) w dziale detektory zamieszczono inny przykład wykonania sondy koncentrycznej pasujący do schematu z poprzedniego postu
    Dla zainteresownych budową dysponuję szczegółami konstrukcyjnymi elektroniki jak i sondy
    Pozdrawiam i udanych konstrukcji
  • Poziom 2  
    Wytłumaczcie mi w końcu są dwa typy wykrywaczy jedne co rozrużniają metale ale płytko ściągają pod ziemie i drugie które głęboko ściągają ale rozrużniają tylko np jeden typ metalu, a nieda się tego połączyć.
    Waldi ty masz schematy, podaj mi @-maila to się zgadamy.
  • Poziom 17  
    Masz rację są trzy typy wykrywaczy BFO,PI, VLF lekturę dotyczącą zasady działania znajdziesz na stronach producentów, jest tego sporo w sieci więc nie będę powtarzał. Najbardziej zaawansowana technologia dotyczy VLF TR(nadajnik odbiornik) i takie wykrywacze przeważają na rynku obecnie i wcale nie jest prawdą ,że ich zasięgi sę mniejsze w porównaniu z wykrywaczami PI(weźmy chociażby VLF z układem anten "two box"). Różnica polega na czymś innym. W przypadku PI na ich pracę nie wpływa rodzaj gruntu co w pewnych warunkach daje pozornie większy zasięg, natomiast w układach VLF grunt ma ogromne znaczenie ponieważ skutecznie tłuni rozchodzenie się sygnału, stąd dążność konstruktorów do używania stosunkowo niewielkich częstotliwości nadajnika 5-20kHz,główną zaletą VLF jest możliwość interpretacji sygnału odebranego, ponieważ powstałe przesunięcie fazowe zależne od rodzaju metalu da się przełożyć na sygnał akustyczny. Po więcej informacji odsyłam do lektury.
    Tu jeszcze wrócę na moment bo pomyliłeś pojęcia a mianowicię napisałeś o wykrywaczach,które reagują na jeden typ metalu tu jest pewna nieścisłość chodzi o wykrywacz, który jednakowo reaguje na wszystkie typy metali chodzi o PI, których konstrukcja jest stosunkowo prosta, cechuje je stabilna praca, lecz brak możliwości sygnalizacji rodzaju metalu i stosunkowo duży prąd pobierany podczas pracy
    Mój e-mail jest pod każdym postem
    a dodatkowo: serwispkp(malpa)tlen.pl
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Czołem panowie
    Padło pytanie czy nie da się połączyć żeby rozrużniał metale i badał głęboko.
    Da się i sam szukam takiego schematu,w ten sposób po przez sygnalizację obecności innych metali niz żęlazo można wstępnie określić znaleziko.i wiem że takim sprzętem posługują się poszukiwacze militarji.
    Jak sie uda znależcć coś cuiekawego sie podziele,i licze na wicewersa
    pozdrawiam Dariusz
  • Poziom 18  
    Witam

Ma ktos z Panow wsad do procka na ktorym jest zrobiony wykrywacz AVT-5025 z ep lipiec2001, bardzo o niego prosze. Jezeli istnieje mozliwosc prosze mi go zapodac na maila
    kakalia(malpa)poczta.fm albo na forum.

Pozdrawiam.