logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony Ericsson W850i – czy można wgrać nowy soft za pomocą Cruiser Box?

A_r_K 03 Gru 2007 19:26 1371 13
REKLAMA
  • #1 4548064
    A_r_K
    Poziom 29  
    Posty: 1596
    Pomógł: 37
    Ocena: 24
    Witam

    Mam takie pytanie czy cruiserem da rade wgrać soft do w850i
  • REKLAMA
  • #2 4548084
    tonk
    Spec od GSM
    Posty: 2911
    Pomógł: 137
    Ocena: 57
    oczywiscie
  • REKLAMA
  • #3 4548235
    A_r_K
    Poziom 29  
    Posty: 1596
    Pomógł: 37
    Ocena: 24
    no właśnie ja nie moge wgrać.
    Wyskakuje taki błąd:
    Flash color/CID mismatch!
    Script error: Flash error [13.00.77]

    Phone color: Red i soft W850i_CXC1250489_CentEurope_R1KC001_Red52.cw85fs
  • #4 4548316
    MoDerato
    Poziom 17  
    Posty: 194
    Pomógł: 13
    Daj całego loga jak wgrywa się.
  • REKLAMA
  • #5 4548960
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    zrob sobie to przes susa pozniej tylko unlok w cruiserze i po sprawie
  • #6 4549023
    Mustangoo
    Poziom 21  
    Posty: 565
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Blad flash color/CID mismatch wyskakiwal mi np. wtedy gdy probowalem wgrac cid 49 na 51 etc. SPrawdz wiec czy probujesz wgrac ten sam kolor i ten sam CID.
  • REKLAMA
  • #7 4549655
    tonk
    Spec od GSM
    Posty: 2911
    Pomógł: 137
    Ocena: 57
    pewnie próbujesz :D a wiec cid z 49/50/51 zmienia sie na 52 w zakładce GDFS a nie poprzez wgranie tylko softa
  • #8 4549856
    A_r_K
    Poziom 29  
    Posty: 1596
    Pomógł: 37
    Ocena: 24
    A logi są wymagane do flasha jak tak to ile
  • #9 4549858
    RAJUS
    Poziom 21  
    Posty: 419
    Pomógł: 35
    Ocena: 3
    Za flashowanie nie pobiera logow
  • #10 4549980
    tonk
    Spec od GSM
    Posty: 2911
    Pomógł: 137
    Ocena: 57
    za zmianę cid tez nie pobiera
  • #11 4551162
    A_r_K
    Poziom 29  
    Posty: 1596
    Pomógł: 37
    Ocena: 24
    Mam jeszcze takie pytanie ile zakładek powinno mi się pojawić po połączeniu tego telefonu z programem bo mi się tylko zapis dodaje
  • #12 4553642
    Mustangoo
    Poziom 21  
    Posty: 565
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Jesli masz cruiser 07 (a pewno masz) i masz zainstalowane najnowsze oprogramowanie tj. 13.01 to powinnes podpiac telefon po kablu usb (DKU-60). Jesli bedziesz mial problem z podpieciem telefonu to sie odezwij na gg - walczylem kiedys z tym telefonem i USB.
    Pozdro
  • #13 4554001
    A_r_K
    Poziom 29  
    Posty: 1596
    Pomógł: 37
    Ocena: 24
    ale jak połącze fona z programem to mam tylko dwie zakładki
  • #14 4554130
    Slawko79
    Poziom 11  
    Posty: 55
    Ocena: 1
    Jeśli masz CID49 to na supporcie jest soft R1ED001 CID49. Nie powinno być problemów.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości wgrania nowego oprogramowania (softu) do telefonu Sony Ericsson W850i za pomocą narzędzia Cruiser Box. Potwierdzono, że jest to możliwe, jednak pojawia się błąd "Flash color/CID mismatch" związany z niezgodnością koloru telefonu i CID (Customer ID) softu. Problem wynika z próby wgrania softu o innym CID niż aktualny w telefonie. CID zmienia się w zakładce GDFS, a nie przez samo wgranie softu. Do poprawnego flashowania zaleca się użycie kabla USB DKU-60 oraz najnowszej wersji oprogramowania Cruiser Box (np. 13.01). Logi nie są wymagane do flashowania ani zmiany CID. W przypadku CID49 dostępny jest soft R1ED001, który powinien działać bez problemów. Użytkownicy zgłaszali także ograniczoną liczbę zakładek w programie po podłączeniu telefonu, co może wynikać z wersji oprogramowania lub konfiguracji Cruiser Box.
REKLAMA