logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Potrzebny wzmacniacz o mocy ok. 1x 50W (4r) (prawdziwej)

Q-mac 06 Gru 2007 14:46 1586 10
REKLAMA
  • #1 4557821
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    Potrzebuje wzmacniacza o mocy ok. 1x 50W (4r) (prawdziwej) Ma napędzać mały subwoofer 8". Czy w ogóle takie wzmacniacze istnieją??
  • REKLAMA
  • #2 4557951
    czacha01
    Poziom 21  
    Posty: 612
    Pomógł: 24
    Ocena: 10
    A nie mozna mocniejszego i krecic gain?
  • REKLAMA
  • #3 4558236
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    Można ale nie kupie wzmacniacza za 250 zł żeby brać z niego 1/4 możliwości... budżet to około 120-150 zł
  • Pomocny post
    #4 4558262
    czacha01
    Poziom 21  
    Posty: 612
    Pomógł: 24
    Ocena: 10
    I taki problem rozumiem.
    Wzmacniacz ma byc 2kanałowy/mono?
    Jesli mono to Soling sl-109 ma w mostku 100rmsu nawet.
    A kosztuje grosze.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 4559422
    herbiasty
    Poziom 19  
    Posty: 317
    Pomógł: 22
    Ocena: 9
    hmmm...
    ja bym proponowal GMS 2100
    bardziej nadaje sie do zalilania przodu.. ale dla 8" rozwniez bedzie b dobry :) mostek okolo 120 rms
    i jakosciowo w swojej cenie cenie jest naprawde konkretny :) ostatnio widzialem za 115 zeta
    PZDR!!!
  • #6 4559755
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    Właśnie na niego sie natknąłem ale bałem się że to jakiś badziew. Bardzo Ci dziękuje za rade :)
  • #7 4560217
    maciej_mi
    Poziom 18  
    Posty: 368
    Pomógł: 14
    Ocena: 6
    Spectron Spa 4000L 4x75w RMS. Ok 120 PLN Tani i niezawodny. Przy spokojnym sluchaniu buja u mnie BM ALX 122sp
  • #8 4560251
    franus_
    Poziom 12  
    Posty: 71
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    poszperaj po allegro,napewno cos znajdziesz dla siebie
  • REKLAMA
  • #9 4563823
    miki87
    Poziom 20  
    Posty: 401
    Pomógł: 30
    Ocena: 30
    polecam coś z kenwooda, są to dobre wzmacniacze i można naprawdę tanio kupić. Ewentualnie Blaupunkt.
  • #10 4564696
    mukade
    Poziom 31  
    Posty: 1535
    Pomógł: 121
    Ocena: 48
    Zacznijmy od tego jaki to głośniczek? Jeśli to jakiś MDS IT 08 to troche na wzmacniacz będziesz musiał wydać. A jeśli alphard lw800 czy coś o podobnej jakości to może być ze spokojem Soling sl-109 (nawet bym miał na sprzedanie, bo leży mi w pokoju od miesięcy). Pozdrawiam.
  • #11 4565480
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    Tu Was mocno zszokuje :P Głośnik to GDN 20/30... Wymieniona membrana na gume i dodany magnes... Obudowa zamknięta 20l. Głośnik gra naprawde bardzo przyjemnie i TDA 7294 wytrzymuje bez problemu... (4warstwowa dobra cewka tonsila ;) ) Nie potrzenbuje niczego większego bo jest naprawde ok. Nawet z radia dobrze grał, ale chce czegoś żeby było niezależne. A wiadome że 200W na niego to spoooorooo za dużo. 50 W RMS to ideał. Myśle że wezme tego GMS 2100 bo mi sie spodobał. Dziękuje wszystkim za uwage :)

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwany jest wzmacniacz o mocy około 50W RMS przy 4 omach do napędzenia małego subwoofera 8". Dyskusja potwierdza istnienie takich wzmacniaczy w przystępnej cenie około 120-150 zł. Propozycje obejmują wzmacniacze mono lub mostkowane, które zapewniają moc zbliżoną do wymagań. Polecane modele to Soling SL-109, który w trybie mostkowym oferuje około 100W RMS, oraz GMS 2100 z mocą mostkową około 120W RMS, cenione za jakość i dostępność w niskiej cenie. Alternatywnie wymieniono Spectron SPA 4000L (4x75W RMS) oraz wzmacniacze Kenwood i Blaupunkt jako solidne i tanie opcje. Wzmacniacz TDA7294 jest wystarczający dla głośnika GDN 20/30 z membraną gumową i obudową zamkniętą 20l, gdzie 50W RMS jest optymalną mocą, unikającą nadmiernego obciążenia. Dyskusja podkreśla, że mocniejszy wzmacniacz z regulacją gain jest mniej opłacalny przy ograniczonym budżecie.
REKLAMA