logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6210 - brak ładowania baterii po podłączeniu ładowarki

megakreator 06 Gru 2007 21:16 3146 6
  • #1 4559549
    megakreator
    Poziom 19  
    Posty: 452
    Pomógł: 6
    Ocena: 57
    Witam mam problem telefon przestał ładować baterię po podłaczeniu ładowarki informacja nie ładuje.Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam.:|
  • #2 4560534
    doc3nt
    Poziom 20  
    Posty: 405
    Pomógł: 38
    Ocena: 1
    sprawdz bezpiecznik na plycie telefonu.
  • #3 4560742
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    jak by to bbyla wina bezpiecznika to by wogole nie mial komunikatu ze nie laduje

    Dodano po 6 [minuty]:

    wymien chapsa i telefon bedzie jak nowy
  • Pomocny post
    #4 4560907
    tomaszwl
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 602
    Pomógł: 96
    Ocena: 4
    Zacznij od podstawowej sprawy - styki od baterii. Sprawdz tez na innej (oryginalnej) ladowarce oraz na innej (tez najlepiej oryginalnej) baterii. Dopiero wtedy bierz sie za ingerencje w HW telefonu.
    Pozdro,
    Tom
  • #5 4562883
    megakreator
    Poziom 19  
    Posty: 452
    Pomógł: 6
    Ocena: 57
    Witam dzięki wszystkim za zinteresowanie jutro się biorę do roboty zaczne od styków i jeszcze pytanko , chaps co to jest.
    Pozdrawiam.:D
  • #6 4562908
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    tomaszwl napisał:
    Zacznij od podstawowej sprawy - styki od baterii. Sprawdz tez na innej (oryginalnej) ladowarce oraz na innej (tez najlepiej oryginalnej) baterii. Dopiero wtedy bierz sie za ingerencje w HW telefonu.
    Pozdro,
    Tom


    w dct3 a dokladnie w 3xxo wina komunikaru nie laduje byl chops a 6210 to tez dct3 wiec mozna to wymienic styki od baterii nic nie maja do tego tak samo bateria wiec tom pomyliles sie niestety

    do autora tematu
    chaps to maly chip od ladowania stosowany w dct3 postawiony na kulkach bga dokladnie jak pamietam to na 16-tu
  • #7 4753204
    megakreator
    Poziom 19  
    Posty: 452
    Pomógł: 6
    Ocena: 57
    Witam wymieniłem styki od bateri i telefon działa jak nówka,dzieki temat zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Problem z ładowaniem baterii w telefonie Nokia 6210 objawiał się komunikatem "nie ładuje" po podłączeniu ładowarki. Wskazano na konieczność sprawdzenia styków baterii oraz testowania z inną oryginalną ładowarką i baterią, aby wykluczyć uszkodzenia akcesoriów. Dyskusja wyjaśniła, że przyczyną może być uszkodzony układ ładowania zwany "chaps" (mały chip BGA stosowany w telefonach z serii DCT3, w tym Nokia 6210). Wymiana styków baterii ostatecznie rozwiązała problem, przywracając pełną funkcjonalność ładowania.
REKLAMA