Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacja albo z tuneram

07 Gru 2007 18:47 2385 23
  • Poziom 15  
    Witam

POsadam instalacje antenowa skladajaca sie z anteny dachowej + antena satelitarna + sumator TV/SAT i tuner ferguson 7318.
    Mam taki problem od nowosci nie wiem od czego to jest: a mianowice jak wlacze tuner w stan czuwania i zalacze go znowu to nie mam programow w ustawieniach jest sila na 95 % a jakosc na 0%. jak poruszam przewodem z gniazdka to wtedy zaskakuje sila 80 ijakosc 99%.ale ja jak juz zaskoczy to chodzi narmalnie. Jak wylacze w stan czuwania i wlacze to znowu nie che zaskoczyc. myslalem ze to gnazdko rozkrecilem i podlaczylem przewodem tym co idze do gnazdka efekt ten sam tylko ze jak ruszam przewodem to nie dziala czemu nie wiem? COs zle mam zrobione?? a jak tak: na dachu jest antena TV i przewod z naj do sumatora + antena SAT jeen przewod do sumatora i jeden przewod z sumatora zchodzi do gnazdka no i zganzdka wychodzi przewod sat do tunera i tv do telewizora. Zwarc chyba nie ma bo by nawet TV naziemna zle grala a gra ok tylko ten tuner. co to moze byc ?? jak myslice??? Czemu tuner wyswietla sile sygnalu 90% a jakosci 0% i czemu jak poruszam tym przewodem jest sila 80% jakosc 99%???
  • Poziom 17  
    masz uszkodzony przewód
  • Poziom 32  
    Podobnie objawy wystepuja, jeśli dekoder jest podłączony do DiseqC i dwóch konwerterów a ma nieodpowiednio ustawioną obsługe DiseqC (dla HotBird ma być 2 lub B)

Możesz tez mieć uszkodzony konwerter.
  • Poziom 15  
    przewod? czemu? Ten ktory idze od sat do sumatora? BO nie zabardzo rozumie? To czemu pozniej gra ok?

A jesli chodzi o konterter to mam jeden z dwoma wyjsciami jedno jescze nie podlaczylem ale musze podlaczyc w to drugie i zobacze.
    A jeszcze mam pytanie skoro konwerter jest walniety to czemu jest sygnal?

Zastanawia mnie czemu w ustawieniach tunera ejst wyswietlana sila sygnalu 90 % skoro nie ma jakosci ?? A pozniej po tym poruszaniu przewodem przy gnazdku sie zmienia i wskakuje nagle jakosc i gra dobrze az do przejscia w tryb czuwania

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Jeszcze zauwazylem cos takiego:
    Przy wlaczaniu tunera na ułamek sekundy pojawia sie obraz telewozyjny pozniej jak zawsze obraz intro "FERGUSON" i pozniej ciemnosc i brak wizji i foni
  • Poziom 26  
    Sprawdz ,ale b. dokładnie podłączenie f-ek czy jest wjo oki.O jakim gniazku mówisz , napisz wsjo precyzyjnie.Jeżeli piszesz o gn. RVT-sat to też sprawdz jego dokładne podłączenie, tok jak powinno być prawidłowo podłączone.Co to znaczy jeden z dwona wyjściami , czy jest to TWIN.Pozdro.
  • Poziom 17  
    jeśli ruszasz kablem i zaskakuje jakość to znaczy że jest coś lużne przy gniazdku albo w przewodzie jest uszkodzenie
  • Poziom 15  
    TAk to jest twin. A gniazdko to jest z wyjsciami sat, tv i radio. ALe jak podlacze bezposrednio omijajac gnazdko to ze nie dzila. Jutro sprawdze tuner u znajomego. bo wlasnie mi cos ten tuner nie pasuje z tym ze przy starcie na ułamek sekundy obraz jest a po tym jak wyskoczy logo fergusona obrazu juz nie ma i jest brak sygnalu. A przeciez w ustawieniach jest ze sila sygnalu 80% < wiec chyba sporo> moze to poruszenie przewiodem wywoluje jakis impuls i wtedy zaskakuje i jest juz normalnie do ponownego przejsica w tryb czuwania ale dokladnie to ne wiem. Styki wszystkie sprawdzilem i jest ok. Pozostaje tylko stwierdzic co to moze byc czy sumator zle przepuszcza sygnal niestety na dachu mam za krotki kabel zeby sprawdzic bezposredno bez sumatora : a mam taki: http://allegro.pl/item274857645_sumator_axing_30_01_multiswitch_diseqc_viper_.html
  • Specjalista elektryk
    Ten ułamek sekundy obrazu to normalne. To klatka z ostatnio oglądanego kanału. Ja też tak mam. A sygnał mam 99/99%.

Na siłę nie patrz, jakość się liczy najbardziej.

Prawdopodobne jest to, że po prostu ci nie łączy. Zarób wtyczkę przy tunerze od nowa. Tzn. obetnij kawałek kabla (1-2 cm) i załóż jeszcze raz.
  • Poziom 15  
    no to mnie uspokoiles z tym tunerem ale itak go sprawdze u znajomego dla spokoju. przewod ucinalem kombinowalem biegalem po dachu sprawdzalem efki czy zwarc nie ma, dokrecalem na max i nic jak bylo tak jest. a dziwi mnie to to ze jak poruszam przewodem co idze og gnazdka do tunera to zaskakuje a jak rozkrece gnazdko i podlacze bezposrednio z przewodem z dachu to moglbym tak krecic i nic jakosc na 0% no ale jak by cos bylo przy gnazdku to by dzialalo jak zdobie polacznie bez gnazdka a tu nic. A na tym samym przewodzie idze tv naziemna i odbiera super idealnie. jest jakis sposub zeby sprawdzic czy nie ma zwarcie po drodze w przewodzie na domowy sposob ?? i czemu jest sila sygnalu a jakosci nie ma????
  • Poziom 23  
    Witam.
    Sprawdż jakie masz napięcie zasilające konwerter
  • Poziom 15  
    napiecie jest na kocu 18.33 V

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Juz prawie odkryłem problem ale nie dokonca:

Gdy wlaczam tuner z trybu czuwania w tryb pracy nie ma jakosci w ustawieniach sila jest 80% Dzis z ciekawosci pobawilem sie ustawieniami anteny w menu tunera i jak wlaczylem ustawienia to opcja zasilanie konwertera jesy "wlaczony" zrobilem "wylaczony" i zatwierdzilem a pozniej wzialoem na "wlaczony" to jakosc sie pojawila i juz wszystko gra ok. Ja tuner zrobie w stan czuwania to znowu to samo. czyli czyli to poruszanie przewodem powoduje chyba jakis impuls napiecia do konwertera . WIec teraz nie wiem wkoncu co to jest czy konwerter czy sumator czy tuner?

daje fotke menu ustawien anteny:
  • Poziom 17  
    sprawdz miernikiem jakie napięcia wychodzą z zasilacza na płycie są wartośći tych napięć sprawdz jakie napięcie jest na 7v miałem podobny problem było tam ponad 4v po wymianie elektrolitów problem znikł
  • Poziom 15  
    Jutro podje do znajomego sprawdzic tuner na jego instalacji antenowej. jak to beidze tuner to pojedzie do serwisu < troche byloby szkoda bo gral tylko tydzien > .co to otwierania tunera to mam zalozoną gwarancje i nie bede sie sam bawil
  • Poziom 15  
    Tuner jest sprawny bo sprawdzilem u znajomego i wyszstko bylo ok.

Mam pytanie odnosnie konwertera, Jak mozna sprawdzic czy dziala dobrze bez sciagania go z anteny? BO sumator dobrze przepuszcza raczej sygnalł wiec to chyba na 80% konwerter ale wolal bym sie upewnic
  • Specjalista elektryk
    Raczej - to za mało. Przecież konwertera nie trzeba ściągać. Odłącz sumator i kabel od tunera podłącz do kabla od konwertera. Możesz się posłużyć tzw. beczką. Koszt około 1 zł.
  • Poziom 15  
    Dziś kupiłem łącznik F a jutro ide na dach podlaczyc moze cos wkoncu wyjdzie bo jak przez lacznik nie bedize dobrze odbierać to pozostaje reklamowac konwerter bo to on prawdopodobnie bedzie przyczyna tego problemu
  • Poziom 15  
    no i bez udziału sumatora instalacja jest nadal nie działa prawidłowo. czy tuner cyfrowy mozna sprawdzic na konwerterze tym wczesniejszym co miałem do tunera analogowego?? Bo to chyba na 99% wina konwertera ale wole upewnic sie na 100% zanim odesle do serwisu a innego konwertera nie posiadam.
  • Poziom 32  
    Jeżeli to konwerter uniwersalny i jest sprawny - to oczywiście.
  • Poziom 15  
    MOj stary konwerter to:

COMSAT
    Uniwersal golden single LNBF
    10.7-12,75 GHz
    TYPE: CM9LD 40mm 0,6dB
  • Specjalista elektryk
    Witaj

Czytałem ,czytałem i chciałem Ci już napisać, że wina będzie sumator (lub wysoki sygnał z anteny naziemnej lub problemy z napięciami z tej anteny) ponieważ miałem taki przypadek - ale rozłączyłeś sumator i jest to samo.
    Bardzo prawdopodobnym jest uszkodzony konwerter - wiesza się, przerywa elektronika. Jeżeli jednak to nie pomoże - może być subtelne uszkodzenie przewodu, który przy minimalnym ruchu robi przerwę czy powoduje inne zmiany.

Życzę, żeby skończyło się na konwerterze.

Pzdr
  • Specjalista elektryk
    A tak poza tym, to ten konwerter, co wygrzebałeś będzie OK do sprawdzenia.
  • Poziom 10  
    a może ktos wie jakie sa parametry anteny mam dekoder pace ostatnio straciłem sygnał tak jak by mi tależ ukradli nie wiem jak w dekoderze ustawic parametry anteny na astre i hotb.
  • Poziom 15  
    Witam

Sprawdziełem na starym konwerterze i wszystko dziala poprawnie. Czyli powodem problemu był uszkodzony konwerter.
    Diekuje wszystkim za wypowiedzi.
    Pozdrawiam

TEMAT MOZNA ZAMKNAC:)