logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips6010: Problem z wgraniem softu przez kontroler RS232 na PCI

ManijaK 08 Gru 2007 03:34 2050 6
REKLAMA
  • #1 4564151
    ManijaK
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Posiadam tuner taki jak w tytule. Spalilem port com (jedyny) na plycie glownej, kupilem wiec kontroler 2xCOM na pci (dokladnie taki jak w zalaczniku lub na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item279875497_kontroler_pci_rs232_com_2_netmos_dos_.html

    sharing poprzez kontroler PCI dziala bez zarzutu
    nie moge jednak wgrac softu, listy kanalow NIC NIE MOGE WGRAC:
    =================================
    DSXMultiloader 0.4a - Tryb komend dostępny...
    Błąd ! Nie można wyświetlić tekstu na panelu

    DSXFlasher_v.0.6.1 - READY>
    Połączenie nieprawidłowe!!! (4) (czasem 3)

    Aplikator_v0.99i_poprawka_02 - Tryb komend dostępny...
    Błąd ! Nie można wyświetlić tekstu na panelu

    DSXEdit 1.4 by somebody v0.5 beta PL - COM3 otwarty.
    Tryb komend uruchomiony.
    BŁĄD: Nie można wyświetlić tekstu na LED.
    =================================

    Probowalem zassac oryginalny soft z nieba (standBY gora, dol, standBY) pojawia sie napis LOAD, po chwili znika, soft nie zmienia sie, pozostaje 6.50.

    Bardzo prosze o pomoc. probowalem wszystkiego, ten problem mnie przerasta.
    [/b]
    Załączniki:
    • 279875497.jpg (8.7 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 4565314
    Lidzia
    Poziom 28  
    Posty: 980
    Pomógł: 107
    Ocena: 36
    Softu już nie zassasz z nieba lezy gdzie indziej tylko liste,no i na jakim masz zainstalowane te comy nie może być com 1 bo spalony więc trza wybrać w multi ten dobry
  • REKLAMA
  • #3 4571439
    Fidlo
    Poziom 16  
    Posty: 158
    Pomógł: 5
    Ocena: 35
    We właściwościach mojego komputera masz urzadzenia sprawdz pod jakim masz tam com-y .
    Do tego jeszcze przed zakupem tej karty trzeba bylo adapter na USB kupic wychodzi taniej a nie jest złe :)
  • REKLAMA
  • #4 4572103
    meloch
    Poziom 29  
    Posty: 1332
    Pomógł: 56
    Ocena: 61
    Czy port w kompie uszkodziłeś podczas wgrywania softu do tunera?
    Może jest też uszkodzony port w tunerze?
  • #5 4572737
    Lidzia
    Poziom 28  
    Posty: 980
    Pomógł: 107
    Ocena: 36
    Fidlo napisał:
    Do tego jeszcze przed zakupem tej karty trzeba bylo adapter na USB kupic wychodzi taniej a nie jest złe :)

    Nie działa dobrze w philiach na pewno tańsza tylko czy działa a poczytaj pierwsze na ten temat współpracy na 5 szt może jedna zadziała ale nie w pełni, a ten adapter jest dobry pisze że sharing poprzez kontroler PCI dziala bez zarzutu
  • REKLAMA
  • #6 4574326
    Manix
    Poziom 24  
    Posty: 636
    Pomógł: 59
    Ocena: 21
    Najszybciej jest tak jak pisze kolega meloch. Uszkodzony jest też max232 na płycie tunera.
  • #7 4575534
    adrena
    Poziom 20  
    Posty: 398
    Pomógł: 21
    Ocena: 9
    Ustawienie Karty...
    W Biosie wyłącz przerwania uszkodzonych portów. ( IRQ3, IRQ4)
    albo poprostu wyłącz ComPort...
    Na karcie zastosuj właśnie te przerwania które uprzednio wyłączyłeś w Biosie.
    Komp bedzie widział RS-y na karcie jako COM1 i COM2

    Co nie zmienia faktu że RS w tunerze też może być walniety.
    Pozdrawiam !

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz tunera Philips6010 napotkał problem z wgraniem oprogramowania i listy kanałów przez port RS232, ponieważ oryginalny port COM na płycie głównej został uszkodzony. W celu obejścia problemu zakupiono kontroler PCI 2xCOM, który działa poprawnie do sharingu, jednak próby wgrania softu za pomocą różnych aplikacji (DSXMultiloader, DSXFlasher, Aplikator, DSXEdit) kończą się błędami komunikacji i brakiem wyświetlania tekstu na panelu LED tunera. Próba pobrania oryginalnego softu z tunera również nie powiodła się. W dyskusji zasugerowano, że problem może wynikać z nieprawidłowego ustawienia portów COM w systemie, konieczności wyłączenia przerwań IRQ uszkodzonych portów w BIOS-ie oraz przypisania ich do kontrolera PCI, tak aby system widział nowe porty jako COM1 i COM2. Ponadto wskazano możliwość uszkodzenia układu MAX232 na płycie tunera, co uniemożliwia poprawną komunikację. Zalecane jest sprawdzenie właściwości urządzeń w systemie, wybór odpowiedniego portu COM w oprogramowaniu oraz rozważenie uszkodzenia sprzętowego zarówno portu w komputerze, jak i w tunerze.
REKLAMA