logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zamiana Technics na Altus 140 - czy to dobry pomysł?

savege 09 Gru 2007 12:28 2284 13
REKLAMA
  • #1 4568593
    savege
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    Posiadam na składzie amplituner Sony STR-AV320R oraz CD Sony CDP-991 i do tego kolumienki Technics SB-T200 i jakieś stare kolumny chyba Unitry ale napewno 80W(RMS). Głośniki są dobre nie zaprzeczam ale czasami jak chce trochę sąsiada powkurzać to unitry dają rade ale technics zaczyna "pierdzieć" więc zastanawiam się nad zmianą głośników na altusy 140 .Czy to jest wogóle dobry pomysł ?? A może polecacie jakieś inne głośniki tak do 1000zł ??

    pozdr.savege
  • REKLAMA
  • #2 4568617
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Altusy to dobry pomysł, ciekawe są też Tonsil mistral kosztuja około 700zł. Najlepiej rozejrzyj sie za używanymi tannoy np. M5
  • REKLAMA
  • #4 4569051
    Helmans
    Poziom 20  
    Posty: 441
    Pomógł: 17
    Ocena: 12
    Tylko nie firma audiomega. Wystrzegaj się takich firm. Na elektrodzie było wiele o niej i pochodnych (KBR-X itd) Po prostu kolumny te są słabej jakości sam miałem kolumny z ich firmy i nie polecam. Już lepiej te altusy kupić.
  • #5 4569091
    pracuś1989
    Poziom 19  
    Posty: 386
    Pomógł: 19
    Ocena: 14
    jeśli lubisz muzykę biesiadna to bierz altus 140(nominalnie 100W). do tego zostały zarobione. jeśli chcesz spokojnego odsłuchu to bierz 200.(nominalnie 110W) oczywiście altus nadaje sie do dużych pomieszczeń.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Ta cala audiomega to robi tylko pudla do tych kolumienek. oczywiście pod okiem "doświadczonych"akustyków którzy robią budy na oko.
    a do nich pakują różne śmiecie co gdzie znajdą. czasem wybrakowane stx czasem coś innego
  • #6 4569583
    savege
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    No to audiomegi odpadają , a może jakieś inne kolumny ktoś poleci nie koniecznie altusy jestem otwarty na wasze propozycje ??? A co do muzyki taką biesiade to nie zabardzo ale lubie każdy rodzaj muzyki nawet disko polo :D

    a może ktoś sie wypowiedzieć o tych :

    http://www.allegro.pl/item279729220_magnat_soundforce_1200_nowe_300w_022_8361131.html
  • REKLAMA
  • #7 4569656
    Tomek_GZ
    Poziom 21  
    Posty: 821
    Pomógł: 46
    Ocena: 65
    Magnat.. Hmm... Dużo słyszałem o tej firmie, niby dobra, ale na własnej skórze jeszcze się nie przekonałem, więc nie wiem.. Z polskich głośników obok Altusów polecałbym Ci też Mildtony, mam takowe na oryginałach Tonsila i naprawde bardzo ładnie grają obojętnie na jakiej muzyce, czy disco polo ;) , czy też łubudubu ;) . Albo Altony, bo to podobny zestaw. Pozdrawiam.
  • #8 4569731
    pracuś1989
    Poziom 19  
    Posty: 386
    Pomógł: 19
    Ocena: 14
    Polecał bym raczej mildtony. tylko te większe 110 na oryginalnych membranach nie "tuningowane"
  • Pomocny post
    #9 4569748
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Koda KF-225F, Mission M31i, PSB Alpha B1, Visonik Revo2, Elac 101, Epos ELS3.

    Daj sobie spokój z midltonami altonami i innymi zabytkami
  • #10 4571008
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Posty: 992
    Pomógł: 29
    Ocena: 47
    pepis000 napisał:
    ADaj sobie spokój z midltonami altonami i innymi zabytkami


    pepis000 napisał:
    Altusy to dobry pomysł


    To Altusy nie są zabytkami?
  • REKLAMA
  • #11 4571027
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Są, ale wypadają najlepiej dla tego o nich nie wspomniałem
  • #12 4571154
    savege
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    Dziękuje wszystkim za pomoc , i po całym dniu myślenia doszedłem do wniosku jakie klumny już zakupie

    http://www.hifiexpert.pl/kolumny-glosnikowe/jbl-northridge-e-80?v=4985180

    Miałem już przyjemność posłuchania ich i jestem zachwycony troche naciągne budrzet ale przecież kolumny nie kupuje się na 2 m-ce tylko na dłużej a czuje że te mi posłurzą.

    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
  • #13 4573641
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Posty: 992
    Pomógł: 29
    Ocena: 47
    Wypadają tak samo lub gorzej na tle Altonów/Mildtonów, mówię tu o serii 75, 110 ,140, bo taka została tu nadmieniona.
  • #14 4574026
    Tomek_GZ
    Poziom 21  
    Posty: 821
    Pomógł: 46
    Ocena: 65
    No właśnie.. Nie wiem czemu kolego pepis mówisz o Mildtonach jako zabytkach, przecież to są świetne kolumny, przewyższające dzisiejszą tandete, którą widzimy w sklepach..

    No ale dobra, każdy ma swój gust, nie wszystkim się muszą podobac...

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat wymiany kolumn Technics SB-T200 na Altus 140 w zestawie z amplitunerem Sony STR-AV320R i odtwarzaczem CD Sony CDP-991. Użytkownik zastanawia się, czy Altusy 140 to dobry wybór oraz prosi o inne propozycje kolumn do około 1000 zł. W odpowiedziach polecano Altusy jako solidne kolumny, zwracając uwagę na ich nominalną moc (Altus 140 - 100W, Altus 200 - 110W) i dobre dopasowanie do większych pomieszczeń. Krytykowano kolumny Audiomega za niską jakość i niezalecano ich zakupu. Pojawiły się także rekomendacje innych marek i modeli, takich jak Tonsil Mistral, Tannoy M5 (używane), Mildtony i Altony (kolumny polskie, oparte na oryginalnych membranach Tonsila), a także Magnat Soundforce 1200. Wskazano również na modele zagraniczne: Koda KF-225F, Mission M31i, PSB Alpha B1, Visonik Revo2, Elac 101, Epos ELS3, które są nowocześniejsze i lepsze od starszych polskich konstrukcji. Autor ostatecznie zdecydował się na zakup kolumn JBL Northridge E-80, które wcześniej miał okazję odsłuchać i ocenił pozytywnie, mimo wyższego budżetu. W dyskusji podkreślono, że kolumny warto wybierać z myślą o dłuższym użytkowaniu, a nie tylko na krótkie okresy.
REKLAMA