Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 5000 w FORD Galaxy z 2002 roku

serwek 10 Gru 2007 11:14 8642 13
  • #1 10 Gru 2007 11:14
    serwek
    Poziom 25  

Witajcie . Z góry proszę Was i Dziękuję, za nie obrzucanie mnie tzw. "guanem" ;), za laickie pytania z tej branży. Ja działam/ pracuje w innej Bajce :))

Mam w samochodzie Ford Galaxy z 2002 roku, (świeży nabytek) takie szerokie, czarne, radyjko ( chyba typ 5000 RDS) z odtwarzaczem kasetowym. Chciałbym je zdemontować i zamontować zwykłe radio, z CD, w standardowych wymiarach.
    Po :
    1. Czy dostanę gdzieś taką ramkę, która po zdemontowaniu tego oryginalnego radia umożliwi zainstalowanie zwykłego ???
    Gdzie dostanę, ewentualnie od czego / jakiego auta (model, rocznik) może pasować takowa ramka ?
    2. Z tego co wyczytałem to chyba nie dostałem od Sprzedawcy (firma leasingowa-pośrednik w Danii) jakiejś "karty kodowej" do radia ???
    Ono cały czas w pełni działa. jest wmontowane w moim Aucie. Czy jest jakaś możliwość wyświetlenia na nim i spisania tego aktualnego kodu, lub coś w stylu "nie blokuj"... . Czy jak odłącze je od kostki w aucie to czy zrobię takie "kuku", że następny (potencjalny) użytkownik nie będzie mógł go uruchomić i bedzie problem ewentualnie "kosz" ?
    Wraz z dokumentami Auta była jakaś taka książeczka w , której jest dziwna nalepka i napisane, cytuję : "....Retteise til Servicehaefte CG208...K ....." - Czy to może jest ten kod ? ;))

Pozdrawiam
    "serwek" :))

0 13
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 10 Gru 2007 12:04
    serwek
    Poziom 25  

Witaj, dzięki Serdeczne Kolego "Damiancz" za pomoc z namiarem :))
    Właśnie wysłałem zapytanie mail-em do tej Firmy i oczekuję odpowiedzi.

Może jeszcze miejsce pod nim na jakąś półeczkę zostanie ;)
    Pozdrawiam
    :))

0
  • #4 10 Gru 2007 12:28
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Hmmmm, ;(. Właśnie otrzymałem maila, że ta Firma "Multisort" nie ma w ofercie takiej lub podobnej ramki......:(( HELP !!!

Pozdrawiam
    "serwek"

0
  • #6 10 Gru 2007 13:19
    serwek
    Poziom 25  

Witaj Kolego "Tomek W."
    A jakbyś mógł mi podpowiedzieć, która to w tym spisie będzie pasowała bo się gubię ...:) ?
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 10 Gru 2007 13:32
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

serwek napisał:
    A jakbyś mógł mi podpowiedzieć, która to w tym spisie będzie pasowała bo się gubię ...:) ?

Niestety ja tego też nie wiem, dlatego napisałem Ci, żebyś zapytał :D

0
  • Pomocny post
    #8 10 Gru 2007 13:42
    SlaweK
    Poziom 43  

To radio jest nieco bardziej kanciaste niż w większości Fordów, może być trudniej znaleść ramkę dokładnie pasującą choć spotkałem się z tym w Focusie że radio od nieco starszego Forda (bardziej zaokrąglone rogi) też pasowało i wygladało dobrze. Napewno Blaupunkt ma takie ramki w swojej ofercie ale cena może być spora.
    Spróbuj jeszcze tutaj
    http://sklep.north.pl/szukaj/szukaj.php Wpisz Ford.
    A co do kodu to serwis autoryzowany lub fachowiec od kodów, ceny raczej na korzyść fachowca.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #9 10 Gru 2007 13:53
    Nawigator
    Poziom 33  

Jak to jest oryginalne radio z papierami to może podadzą Ci kod w serwisie Forda po numerze seryjnym radia, można zapytać, ale za ile to nie wiem.
    Pzdr.

0
  • #10 14 Gru 2007 14:45
    serwek
    Poziom 25  

No więc tak Panowie
    Nie ma do tych modeli ( czyli GALAXY z 2002 roku) ramek !!!
    Od " bardzo wielkiej biedy" pasują od Forda Escor-ta ale mi osobiście się nie podoba to połączenie. Wymiary te same.
    Zrezygnowałem z zamiany na radyjko z CD, o zwykłych wymiarach :((
    ( paskudnie wyglada z adoptowaną ramką)
    Podjąłem decyzję :))
    Montuję radio z CD (tzw..kombajn) ale właśnie model wyższe czyli ( "6006 lub MFD").
    Oryginalne, kodowane, tym razem z przekazanym kodem.

W związku z tym mam na zbyciu radio z odtwarzaczem kasetowym "4050 RDS". Jak pisałem, nie mam do niego kodu, chyba że szanowny Sprzedawca samochodu mi go wreszcie dośle ;/. Radio jest w pełni legalne, jak wiecie wyjęte z mojego auta. Nie wstukiwałem ( ani razu) w niego żadnego kodu ( nie próbowałem) tak więc nie zblokowane". Oddam za grosze. Może Wam się przyda...
    Dzięki Wszystkim za poświęcenie mi czasu i chęć pomocy.
    Odwdzięczę się pomocą fachową w sprawach z mojej branży - ksero kopiarki.
    Pozdrawiam
    ;))

0
  • #11 25 Cze 2009 07:55
    jar-ku
    Poziom 10  

Powracając do tego tematu, też mam FORDA GALAXY z 2002 i radyjko z nawigacją ( nie znam modelu ) , ma ono lekko zepsuty wyświetlacz , a co do nawigacji, to lipa. Do tego czyta tylko oryginalne CD , bez mp3. Jakie można tutaj wstawić radio zamiast tego. Nie interesuje mnie nawigacja, ale chciałbym mieć wyjście na 10 głośników ( jak do tej pory ) i pełne AUDIO tzn z mp3 i CD-R. Nie musi to być jakiś nowy model. DZIĘKI Z GÓRY

0
  • #12 25 Cze 2009 13:21
    serwek
    Poziom 25  

Witaj
    Odgrzałeś temat to i ja też powrócę. ;))

Na wstępie podziękuję raz jeszcze za pomoc Kolegów wyżej.... :))

Dostałem po jakimś czasie od poprzedniego Właściciela ten kod i radio działa bez obaw o całkowite "zejście"..... :))

Co do postu Kolegi powyżej :

Tak, właśnie.... Też się tego dowiedziałem. Te MDF to nic szczególnego....

Po 1.-sze
    Znalazłem coś takiego (a właściwie to mój stary klient mi doradził...)
    Miał w swoim i był zadowolony.
    To radyjko chyba będzie dla ciebie ok. Standard ale chyba najmniejsze zło.

Kliknij tutaj Link

Oczywiście nie twierdzę że musisz je kupować, nie znam tego Sprzedawcy !!!
    W ogóle jestem przeciwnikiem zakupów na Aukcjach itp.....
    Podobno produkowane dla Grundig-a. Miałem 3 radia Grundiga i jeden TV.
    Bardzo dobra firma. Bez "dopalaczy" ale świetny standard.
    Ford 5000 w FORD Galaxy z 2002 roku

Ponadto......
    Zamontowałem (w Galax-iu) pod sufitem DVD z LCD - 7"....
    Zasilanie wziąłem z lampki w suficie. Jak się otwierały drzwi to świeciły się także lampki (dodatkowo oświetlające boki). DVD odtwarzało bez problemu wszystkie MP3 oraz VCD / DIV-x".....
    Samo LCD było obrotowe (180*), chowane tak więc prawie nie widoczne (pod sufitem). DVD miało w sobie transmiter FM (głos z głośników w aucie) oraz transmiter Audio do słuchawek bezprzewodowych (słuchawki w komplecie). Jak nie chcieliśmy słuchać (....tego co leci w DVD...) to dzieciaki zakładały słuchawki i oglądały w spokoju bajki...... :)) My też mieliśmy spokój na długa jazdę.... :)) ( ....to istotne przy wiercących się glutach....)

Po 2.-gie.

Sprzedałem swojego Galaxy.
    Jestem nim mocno rozczarowany.... !

Choć sam samochód dość wygodny i ładny to okazał się kupą bajeranckiego szmelcu.... ;((
    Jakość nadwozia - "pożal się Borze" (korozja wychodzi wszędzie, najszybciej od spodu i w komorze silnika)
    Układ zawieszenia - tragiczny , żadnej jakości wytrzymałościowej.....
    Układ klimatyzacji -dno !
    Wycieraczki (napęd) wiecznie się psuły.
    Tapicerka - dno ! (pęka i się pruje)
    Plastiki - dno (same odpadają i się łamią)
    Koła bez przerwy trzeba wyważać.....!!! (obręcze stalowe -nowe)
    Jedynie silnik miał fajny......
    To już nie pojazd jakościowo podobny do aut lat 90-tych, o nie !
    Mechanicy samochodowi mówili, że produkcja po 2000r to już równia pochyła. Same, coraz gorsze sztuki....
    Coś w tym musi być....! ;))

Pozdrawiam

1
  • #13 26 Cze 2009 12:04
    jar-ku
    Poziom 10  

Dzięki za odczucia subiektywne n.t. Galaxy. Ja nie mam aż takich, chociaż załamałem się kiedy podczas deszczu opuściły mi się wszystkie szyby i to wtedy gdy w aucie nikogo nie było ( zamknięty na centralny zamek ). Może ktoś coś wie na ten temat. A powracając do radia to GRUNDIG nie ma więcej parametrów np. jakie formaty czyta poza tym trochę dziwnie wygląda. A może ktoś wie, czy ten mój oryginalny radioodtwarzacz można jakoś przerobić, aby czytał cd-r i mp3 ?

0
  • #14 26 Cze 2009 16:33
    serwek
    Poziom 25  

Witaj
    :)), :)), :))..... dobre.... No to w moim Galaxi-u w czasie jazdy różne dodatkowe bajery się włączały.
    Np. "tempomat"... (!)......
    To już nie było śmieszne....;/ Dziwnie się czułem jak samochód nagle sam przyspieszał....
    Akurat to była wina samego Tempomatu co zostało naprawione (jedyne 700zł...). Szyby elektryczne nie dały się opuścić lub podnieść o mały "krok". Jechały do góry lub opuszczały się o 3-5 cm zanim stanęły. Trzeba było farta żeby złapać prawidłową wysokość. Jak by duża bezwładność sterowania. Jednak przypadkowo udawało się ustawić.
    Czasami w czasie jazdy deska rozdzielcza się zaświecała cała i gasła.... (?)
    Muszę tutaj nadmienić że auto było na pewno całkowicie bezszkodowe :!:

Najgorzej (jak wspomniałem) było z wycieraczkami. Jak było sucho to działały. Jak spadł deszczyk to po 5 minutach działy się z nimi cyrki.
    Czasem w ogóle nie chciały pracować a czasem pracowały tylko w jednym trybie. Na sucho było dobrze. W serwisie wciąż grzebali w elektronice. Wina była napędu i tulei ramion napędowych wycieraczek. Zacierały się non-stop. Nawet po naprawie....
    Rozbrajała mnie jakość tapicerki. Przy podskoku auta na dołku na siedzeniu pasażera pękł materiał. Przez całą szerokość. (pasażer nie był ciężki !) Przy tym towarzyszył charakterystyczny odgłos (domyślacie się jaki....:)) ). Dostaliśmy tzw. "chichrafki". Przez pół godziny nie mogliśmy dojść do siebie. Ręce i nogi nam opadły. Oczywiście odpadające gałki regulowania oparć oraz rozpadająca się tapicerka boczna drzwi to już tzw. "świecka tardycja".... ;))
    Korozję zauważył dopiero serwis. Jak by mi nie powiedzieli, pokazali to bym spał jeszcze jakiś czas spokojnie. Przy wymianie zawieszenia, wycieraczek, wymianie amortyzatorów oraz stabilizatorów i naprawie klimy widać było gnijące od środka nadwozie. Na zewnątrz ani grama widocznej rdzy. Piękny. Pod spodem i w komorze silnika koszmar.
    Najgorzej że to widać dopiero po rozebraniu osłon i osprzętu (naprawa wycieraczek). Ja tego nie mogłem przeżyć. Miałem kiedyś dwa VW (Passat i Polo z 1989 i 1992), raz Forda Eskort-a (Jija) Jak je sprzedawałem oba miały po minimum 7 i 8 lat. Ani grama rdzy, nigdzie. Nawet pod spodem..... A to młode Galaxy.... tragiczne....
    Owszem....
    Auto bardzo wygodne, mile w prowadzeniu bardzo. Stosunkowo ciche (Europejki Chrysler Voyager/ Dodge Caravan....)
    Natomiast jakość Europejskiego Galaxy" nie ma nic z Chrysler-em lub Dodge-m wspólnego....!

Co do radia.
    Obawiam się że Twojego oryginalnego radia z Forda nie przerobisz.
    To zbyt droga zabawa.... Chciałem zamienić moje, pokombinować ale sobie darowałem. Jak pisałem, założyłem pod sufitem DVD, które zaspakajało całkowicie moje oczekiwania....
    Znajdę może zdjęcia tego DVD to umieszczę tutaj.....

Pozdrawiam

Moderowany przez damiancz:

W tym dziale nie prowadzimy dyskusji na temat auta punkt. 8.4 regulaminu. damiancz

0
  Szukaj w 5mln produktów