Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lite-on show 1653s przestal czytać płyty CD, regulacja laser

10 Gru 2007 19:36 1762 3
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam problem, otóż nie mogę znaleźć tego potencjometru do regulacji... Wcześniej czyściłem optykę izopropylem IPA wysokiej czystości pod ciśnieniem.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia mojego lasera, mógłby mi ktoś zaznaczyć czym mam kręcić? Bo wszystkie śrubki są wkręcane w jakiś kawałek metalu, a nie widzę żadnego potencjometru, poza tym wszystkie śrubki są zalane zielonym lakierem. Czy jest możliwe, że nie ma regulacji prądu diody?
    P.S.Płyty DVD czyta i nagrywa bez problemu. Tylko nie radzi sobie z CD.

Lite-on show 1653s przestal czytać płyty CD, regulacja laser Lite-on show 1653s przestal czytać płyty CD, regulacja laser
    Lite-on show 1653s przestal czytać płyty CD, regulacja laser Lite-on show 1653s przestal czytać płyty CD, regulacja laser
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    Witam

Większość napędów komputerowych nie ma regulacji lasera.

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 13  
    Witam.

No to właśnie o to mi chodziło, bo jak do tej pory napędy z jakimi się spotykałem miały regulacje... [chodzi koledze raczej chyba o nowsze napędy] a tutaj nie mogłem znaleźć... Więc co proponujecie? Jest jakaś inna możliwość naprawy? Czy tylko sklep? Bo gwarancji już nie ma.

Dziękuję,
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam.

To znów ja, otóż nagrywarka właśnie przestała odtwarzać nawet DVD, więc ponawiam pytanie:
    Czy jest możliwość jej jakiejkolwiek naprawy [przeze mnie] ?
    Czy jestem zmuszony do kupna nowej? Jeśli tak to co polecacie w cenie do 130zł?

Pozdrawiam,
    Piotrek.