logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przestroić fonię w telewizorze Palladium 330/150 z Niemiec?

marceli5555 10 Gru 2007 21:52 1281 10
REKLAMA
  • #1 4574372
    marceli5555
    Poziom 12  
    Posty: 142
    Pomógł: 1
    Ocena: 26
    Witam
    Dostałem w prezencie tv Palladium 330/150 jest on przywieziony z niemiec niestety brak w nim fonii , myślałem że wystarczy zainstalować tor fonii równoległej (pare ładnych lat temu instalowałem takie coś w telewizorze starszego typu) tu niestety po otwarciu obudowy stwierdziłem że tej elekroniki to ja nie znam i nawet nie wiem gdzie taki tor podłączyć . Może za pośrednictwem tego forum i przy waszej pomocy uda mi sie ten telewizor uruchomić . Pragne tylko nadmienić iż przez ostatnie pare lat z elektronika miałem do czynienia jedynie przel pilota no i klawiature kompytera to też proszę o wyrozumiałość .
  • REKLAMA
  • #2 4574434
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5820
    Pomógł: 472
    Ocena: 208
    Poszukaj Rymi Fonię. Zadziała
  • REKLAMA
  • #3 4574572
    Roman Wosicki
    Poziom 25  
    Posty: 663
    Pomógł: 59
    Ocena: 19
    Zobacz na module foni czy jest TBA229,bo tam należało by wpiąć fonię równoległą
  • #4 4575509
    marceli5555
    Poziom 12  
    Posty: 142
    Pomógł: 1
    Ocena: 26
    No jest układ TBA229 na jednej z kilku płytek i w pobliżu niego są wlutowane chyba filtry takie niebieskie cztero nóżkowe o oznaczeniach T 5,5 A drugi T 5,74 A kiedyś jak mnie pamięć nie myli to one były pomarańczowe i miały trzy nóżki ,oj peleton elektroniczny faktycznie uciekł mi i to bardzo. Proszę o więcej szczegułów co i jak podłączyć
  • #5 4575590
    pankracy 2
    Spec od TV
    Posty: 2031
    Pomógł: 341
    Ocena: 62
    Witaj!
    Filtr niebieski o oznaczeniu T5,5A to jest ten do którego
    masz podpiąć wyjście( OUT.) fonii równoległej. Można zastosować konwerter generator 1MHz ponieważ to jest TV stereo i on wystarczy.
    http://www.lewandowscy.pl/sklep/product_info....39875?osCsid=48a5173a8442d4ef3f24051d1c3f0eef
  • REKLAMA
  • #6 4577562
    Roman Wosicki
    Poziom 25  
    Posty: 663
    Pomógł: 59
    Ocena: 19
    Jeśli by miał chodzić na kablówce, to jednak radził bym równoległą.
  • #7 4577998
    marceli5555
    Poziom 12  
    Posty: 142
    Pomógł: 1
    Ocena: 26
    Zdecyduje sie na fonie równoległą bo ją poprostu mam ale dopiero jak znajdę chwile wolnego czasu a tym czasem zastanawiam sie do którego pinu tego filtra podłączyć out fonii , piny są cztery ale który pierwszy a który czwarty:cry: , bo metoda prób i błedów to chyba ryzykowna sprawa
  • REKLAMA
  • #9 4581262
    marceli5555
    Poziom 12  
    Posty: 142
    Pomógł: 1
    Ocena: 26
    Podpowiedźcie jeszcze który pin w głowicy to wyjście ,do niego powinienem podłączyć wejście toru fonii jest to głowica FL 2462-94
  • #10 4581720
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Nie rób zbędnych problemów. OUT podłącz pod obojętnie którą ze skrajnych końcówek filtru, o którym była mowa, zasilanie +12V, a przewodem od IN sprawdź, do której końcówki głowicy podłączyć, żeby był dźwięk. Zacznij od ostatniej. Na koniec możesz sprawdzić różnicę w podłączeniu OUT - na której końcówce filtru jest lepiej.
  • #11 4594437
    marceli5555
    Poziom 12  
    Posty: 142
    Pomógł: 1
    Ocena: 26
    Panowie ,dziękuję za okazaną pomoc która zaowocowała tym iż dzisiaj wstawiłem fonie równoległą no i telewizorek śmiga aż miło no i najważniejsze że nie muszę go tachać do zakładu, tym samym temat uważam za zamknięty

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Palladium 330/150 sprowadzonym z Niemiec brakowało fonii. Problem rozwiązano poprzez instalację toru fonii równoległej. Na module fonii znajduje się układ TBA229, do którego należy podłączyć wyjście (OUT) fonii równoległej do filtru oznaczonego jako T5,5A – jest to filtr czteronożkowy, niebieski. Podłączenie należy wykonać do skrajnych nóżek filtru, natomiast dwie środkowe są masą. Zasilanie toru fonii powinno być +12V. Wejście (IN) toru fonii podłącza się do odpowiedniego pinu głowicy FL 2462-94, który można ustalić metodą prób, zaczynając od ostatniego pinu. Po prawidłowym podłączeniu telewizor działa poprawnie z fonii równoległą, co pozwoliło uniknąć konieczności oddawania urządzenia do serwisu.
REKLAMA