Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrojenie foni w otvc telefunken palcolor p150m

sp9nsj 14 Nov 2006 21:39 1416 11
    sp9nsj
    Level 11  
    Witam
    Mam problem z wpieciem foni równoległej do tvc telefunken palcolor p 150m
    Znalazłem punkt gdzie wpiąć wejście foni równoległej ale nie wiem gdzie wpiąć wyjście.Szukałem scheematu tego tv ale niestety nic z tego.Przypuszczam że tor foni jest w module p.cz.
    Czy ktoś takie sztuki robił w takim tv to proszę o info
    Zygik
    Level 21  
    Poszukaj w p.cz SFE 5,5MHz i przylutuj OUT płytki fonii do nóżki SFE(nie od strony ukladu scalonego).Pozdr.Zygik.
    sp9nsj
    Level 11  
    Witaj dziekuje za informacje.
    Na płycie głównej nie ma zadnego filtru ceramicznego na 5.5mhz.
    Przypuszczam ,ze tor foni jest w module p.cz wizji zaekranowanej
    i wlutowanej do płyty głównej.Najgorsze jest to ze nie mam schematu tego tv ani pcz.Jak odczytałem na obudowie tego modułu oznaczenie to 2100.
    95% elementów na płycie głównej to smd i analiza układu bez schematu jest znacznie utrudniona. Płyta główna ma oznaczenie 418A i tez nigdzie nie znalazłem opisu i schematu. Może ktoś posiada takowy to bardzo prosze
    Mirek Z.
    Moderator
    Jak TV sprawny, to schemat zbędny. Filtr Q538 znajdziesz bez problemu, niestety po wylutowaniu modułu p.cz.
    Zygik
    Level 21  
    Schemat znajdziesz na Elektrodzie.Wpisz "Telefunken chassis 418A" i kliknij "szukaj"Pozdr.Zygik.
    sp9nsj
    Level 11  
    Dziekuje za podpowiedzi.Jutro zabiore sie za wymontowanie p.cz z tv i sprobuje wpiac fonie.TV jest sprawny w 100% wiec jedno mam z glowy!!
    Przez 11 miesiecy dzialal w Austrii podlaczony do kabla idealnie.
    Mirek Z.
    Moderator
    Przy okazji można poprawić luty, szczególnie w zasilaczu i okolicy WN.
    sp9nsj
    Level 11  
    Obejrzalem plyte po wyjeciu z obudowy i poprawilem luty w zasilaczu i odchylaniu bo cyny bylo tyle "co kot naplakal" i przezornie poprawilem to.
    Za p.cz to jutro sie wezme bo jutro mam ciezki dzien.
    Dziekuje i pozdrawiam
    sp9nsj
    Level 11  
    Witam
    Znalazłem ten filtr 5.5Mhz i zrobilem tak jak napisales.
    Po wlutowaniu p.cz i podlaczeniu ekran byl czarny i nawet szumu nie bylo slychac. Probowalem tv zmieniac kanaly ale dalej brak obrazu..
    Powrocilem wiec do wersji pierwotnej i obraz jest wiec nic nie uwalilem naszczescie. Przyjrze sie jeszcze plycie glownej moze tam cos znajde
    Mirek Z.
    Moderator
    Ciekawostka jakaś? Podałem wcześniej Q538 - jest QS38, no ale taki filtr jest tylko jeden. Może wystarczy odchylić pokrywę z p.cz., żeby mieć dojście do scalaka IS10 24pin LA7550. Końcem przewodu z OUT fonii równoległej można bez obawy próbnie dotykać do końcówek scalaka, nic się nie stanie. Powinna to być nóżka 24. IN fonii równ. z n.1 modułu p.cz., +12V z n.11 tego modułu lub przed rezystorem R10. Cała pośrednia - wizji i fonii jest w tej puszce, więc inne sposoby też są kłopotliwe. Również - w związku z tym - na płycie głównej nic nie znajdziesz.
    sp9nsj
    Level 11  
    Witam
    Troche czasu mineło ale poswiecilem go na zdobycie schematu tv oryginalnego ,bo to co znalazlem na elektrodzie to bylo znacznie okrojone.
    Podszedlem do sprawy metodycznie-podpialem jak napisales i nic!!
    Postanowilem zakupic kolejna fonie i "eureka" dziala jak nalezy.
    Po podpieciu poprzednie nie dziala ,wiec pierwsza fonia jest uszkodzona!!!
    To tyle na ten temat. Dziekuje za podpowiedz-pomoc pozdrawia Lukasz