Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznane urządzenie na laptopie ASUS F5M AP002

12 Gru 2007 17:28 11548 13
  • Poziom 10  
    Witam,posiadam laptopa ASUS F5M AP002 i mam nastepujacy problem z którym walcze od tygodnia,po zrobieniu formata i wgraniu Windowsa XP Professional przystąpiłem do wgrywania sterowników i miałem nastepujace "znaki zapytania" przy urzadzeniach -

Inne urzadzenie typu mostek PCI,
    kontroler ethernet,
    kontroler magistrali zarzadzania systemem,
    kontroler video (zgodny z VGA),
    koprocesor,
    PCI DEVICE,
    USB 2.0, i
    2 nieznane urządzenia,

wszystko zainstalowało sie z płyty ze sterownikami do xp załaczonej do laptopa oprócz jednego "nieznanego urządzenia" ( drugie nieznane urzadzenie wymagało sterownika ATK0100 ACPI UTILITY) a z tym próbowałem juz chyba wszystkiego i nic ,instalowałem dziesiatki sterownikow i nie moge znalezc tego własciwego a w zasadzie wszystko chyba działa,czy jest jakis sposob zeby sprawdzic jakie to urzadzenie i jakiego sterownika potrzebuje ??? Z góry bardzo dziekuje.
  • Poziom 10  
    Jedyny "Unknown " jaki znalazlem jesli dobrze szukałem to cos na urzadzeniach PCI

Pole Wartość
    Właściwości urządzenia
    Opis urządzenia Nieznane
    Typ magistrali PCI
    Magistrala / Urządzenie / Funkcja 0 / 0 / 1
    ID urządzenia 10DE-02FA
    ID podsystemu 1043-14B7
    Klasa urządzenia 0500 (RAM Controller)
    Numer wydania A2
    Fast Back-to-Back Transactions Nieobsługiwane

Własności urządzenia
    Działanie przy 66 MHz Obsługiwane
    Bus Mastering Wyłączone

A w menedzeze urzadzen o tym urzadzeniu pisze tylko - Lokalizacja -na Mostek (bridge) standardu PCI do ISA
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Czy zainstalowany masz modem ? W pierwszym poście nie pisałeś czy sie zainstalował.
  • Spec od pamięci masowych
    Unknown Device Identifier: http://www.zhangduo.com/udi.html pomoże ci w znalezieniu sterowników do tego urządzenia (Przed instalacją nowych sterowników pamiętaj o odinstalowaniu starych, jeśli występują w systemie - sprawdź w menedżerze urządzeń).
  • Poziom 10  
    Alberciak napisał:
    Czy zainstalowany masz modem ? W pierwszym poście nie pisałeś czy sie zainstalował.

Jaki modem od internetu ?? Internet mam podłączony przez kabel Ethernet i idzie przez karte sieciowa a karta sie zainstalowała.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Piszecie tu takimi okresleniami ze trudno mi sie połapać bo jestem zielony w tych sprawach a wiec tak z kart sieciowych mam zainstalowane
    -Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter
    -NVIDA nFORCE Networking Controller

a w modemach
    -Motorola SM56 Speakerphone Modem ale to zainstalowało sie razem z sterowikami do dzwieku.
  • Poziom 30  
    Proponuję ponownie włożyć płytę do napędu i zainstalowanie wszystkiego po kolei. Ale ręcznie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Też już tak robiłem, ręcznie i wszystko po kolei i nic nie pomogło.
  • Spec od pamięci masowych
    Zrób tak : >Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Informacje o systemie>Składniki(rozwiń) i popatrz na Urządzenia powodujące problemy - dowiemy się coś więcej o tym urządzeniu (zaznacz >edycja>kopiuj i podaj na forum jako załącznik) .
  • Poziom 10  
    Niedostępne ACPI\PNP0103\0 Sterowniki dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane.