logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak udostępnić Krasnal serv z Windows 2003 Server w internecie?

plusz007 15 Gru 2007 23:11 1830 10
REKLAMA
  • #1 4592052
    plusz007
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam mam postawiony serwerek na win 2003 server enterprise edition zainstalowalem na nim krasnal serv pod ten serwerek mam tez podpietego neta co zrobic zeby inni użytkownicy internetu mogli zobaczyc to co wrzuce na krasnala bo narazie to on dziala tylko w lanie prosze o pomoc z gory dzieki
  • REKLAMA
  • #2 4592070
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Wystarczy przekierować na routerze port 80 TCP na jego IP.
    Dodatkowo można podpiąć jakaś domenę.
  • #3 4592074
    plusz007
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    jako router słuzy mi moj komp i ma postawiony wind 2003 server prosze o jakis tutorial krotki bo jestem poczatkujacy
  • REKLAMA
  • #4 4592175
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Wystarczy więc aby firewall nie blokował portu 80 TCP na interfejsie WAN.

    Ewentualnie podpiąć jakaś nazwę domenową pod jego IP.
  • #5 4592604
    plusz007
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    mbo napisał:
    Wystarczy więc aby firewall nie blokował portu 80 TCP na interfejsie WAN.

    Ewentualnie podpiąć jakaś nazwę domenową pod jego IP.


    A może jakis krotki opisik bo naprawde jestem poczatkujacy. Ewentualnie moze byc jakis LINK
  • #6 4592801
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Nie napiszę jak to zrobić krok po kroku - nie mam nigdzie windows 2003.

    Po prostu w ustawieniach firewalla ma nie być blokowana komunikacja na porcie 80 TCP.
  • REKLAMA
  • #7 4594761
    plusz007
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Zrobiłem wyłączyłem wszystkie firewalle bo nie wiedziałem jak zrobic aby nie blokowal portu 80 wiec wyłączyłem ale dalej nic nie wiem czy kiedys korzystales z krasnala ale on jako IP wykorzystyuje mi moje ip lanowe czyli 192.168.0.1 a nie IP które mam od internetu
  • REKLAMA
  • #8 4595152
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    W jaki sposób sprawdzałeś działanie ze świata ?

    Wklej tutaj wynik polecenia netstat -an .
  • #9 4608353
    plusz007
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Oto screen. A co do sprawdzania to kumpel probowal sie do mnie podlaczyc ale nie dal rady :/
    Załączniki:
    • 111.JPG (76.63 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 4609343
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Krasnal nasłuchuje na porcie 80 TCP na wszystkich interfejsach, więc w jego konfiguracji nie trzeba nic zmieniać.

    Firewall zapewne jest sprawcą, chyba, że działa IIS to trzeba go wyłączyć.
  • #11 6455291
    voodziak
    Poziom 11  
    Posty: 37
    Ocena: 19
    mam pytanie ustawilem krasnal apache server oczywiscie na IP wewnetzrnym dziala ale jezeli wpisuje ip zewnetrzne pojawia sie strona logowania do routera zamiast strony startowej apacha jak to obejść ?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada serwer z systemem Windows 2003 Server Enterprise Edition z zainstalowanym serwerem Krasnal Serv, który działa lokalnie w sieci LAN na adresie IP 192.168.0.1. Aby udostępnić serwis w internecie, konieczne jest przekierowanie portu 80 TCP na routerze lub urządzeniu pełniącym funkcję routera (w tym przypadku komputer z Windows 2003 Server), tak aby ruch zewnętrzny trafiał do serwera Krasnal. Należy również upewnić się, że firewall nie blokuje portu 80 na interfejsie WAN. W przypadku konfliktu z usługą IIS, zaleca się jej wyłączenie, aby port 80 był dostępny dla Krasnala. Problem pojawia się, gdy przy próbie dostępu z zewnątrz pojawia się strona logowania do routera zamiast strony serwera Apache (Krasnal), co wskazuje na konieczność zmiany konfiguracji routera, aby przekierować ruch na właściwy serwer. Wskazane jest także rozważenie podpięcia domeny do zewnętrznego IP serwera dla łatwiejszego dostępu.
REKLAMA