Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Amica PA5580A520C - E01

piotrek_k77 16 Gru 2007 20:14 4385 4
  • #1 16 Gru 2007 20:14
    piotrek_k77
    Poziom 9  

Witam

Problem z pralką Amica PA5580A520C polega na tym że po około 10 min od rozpoczęcia prania zatrzymuje się z błędem E01 (jedno mrugnięcie co 15s). Na początku wszystko przebiega prawidłowo - drzwi blokują się, nawet da sie usłyszeć takie "kliknięcie" blokady i dalej pralka rusza z programem.Tylko krótkie programy takie jak odwirowanie i odpompowanie da się wykonać w całości.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie.

1 4
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2007 20:36
    elektro-dom
    Poziom 22  

Zacznij od wymiany blokady drzwi.

2
  • #3 16 Gru 2007 20:49
    piotrek_k77
    Poziom 9  

Co prawda o niczym to nie świadczy ale kilka miesięcy temu już wymieniłem blokadę bo była definitywnie padnięta.

1
  • #4 16 Gru 2007 20:56
    elektro-dom
    Poziom 22  

Trzaskanie drzwiami potrafi ją uszkodzić dość szybko, możesz jeszcze spróbować zresetować tą praleczkę - jest dużo o tym tutaj(użyj funkcji szukaj).
    Pozdrawiam.

2
  • #5 31 Gru 2007 17:03
    piotrek_k77
    Poziom 9  

Temat rozwiązany a sprawa rozchodziła się właśnie o blokadę drzwi a dokładniej rezystor ceramiczny.
    Początkowo same próby resetowania pralki nie dawały żadnych efektów, wprowadzenie pralki w tryb serwisowy potwierdziło problem w układzie blokowania. Podejrzenia padły na triaka ale po wymiania bez zmian. Jak wcześniej pisałem wymieniałem już wcześniej całą blokadę na jakiś zamiennik. Ponownie wykorzystałem orginał przekładając do niego tylko rezystor ceramiczny. Profilaktycznie podgiąłem także styk w obwodzie zwierania bimetalu. No i śmiga...więc temat zamykam:!:

3