Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzeje się nokia 3220 - co robić?

maxfun 17 Dec 2007 09:31 948 4
 • #1
  maxfun
  Level 10  
  Witam.
  Obiekt: 3220
  Historia: brak
  : Telefon dostałem od znajomego. Mówi, że po prostu mu się wyłączył i potem nie chciał włączyć. Ślady na płycie mówią, że chyba też w czymś sobie popływał. Podłączenie pod ładowarkę - 0 oznak życia. Baterię naładowałem w innym telefonie na max. Płytę obmyłem na szybkiego. Złożyłem i ku mojemu zdziwieniu telefon wystartował. Podłączenie pod ładowarkę też daje należyty skutek, czyli ładuje. Wszystko fajnie sobie myślę. Ale po chwili czułem ciepło w dłoni i nie działał wibrator. Zatem mniej więcej zlokalizowałem źródło ciepła na element o oznaczeniach "E 4376371" - w głównej części zdjęcia. Teraz moje pytanie - czy coś z tym da się dalej zrobić, jak to gryźć dalej?
  Zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d3f6fd43357a476b.html
  Swoją drogą ktoś może sobie ze zdjęcia skorzystać i opisać rozłożenie elementów na płycie :) Jeśli ktoś będzie chętny to mogę podesłać zdjęcie całej płyty głównej :)
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  gomezf1
  GSM specialist
  Czyść, czyść i jeszcze raz czyść. Na tzw. "szybkiego" to sobie można...... ;) Jeżeli nie robisz roboty porządnie to niepotrzebnie zadajesz pytania.
 • #3
  chincza
  Level 20  
  Ten układ odpowiada między innymi za zasilenie (UEM) wykąp płytę w ultradzwiękach i wygrzej Hotem
 • #4
  Repciu
  Level 27  
  tak jak kolega wyżej radzi, najlepiej wrzuć do izopropanolu na nockę później rano wanienke wlaczasz poźniej hotem. UEM grzeje Ci się ponieważ masz zwarcie między kulkami na płycie głównej pod UEM-em nie wyczyściło się do końca bez myjki albo hota nie poradzisz sobie raczej, jak nie posiadasz to spróbuj tak jak ci pisałem na nockę w izopropanol albo cos podobnego tylko zrob w ten sposob zeby nie parowalo ci to wrzuc w pojemnik i zakryj czymś
 • #5
  Nosek1
  Level 28  
  Mi ten telefon wyglada bardziej na telefon po upadku ktory byl juz wygrzewany.Dlaczego??Na ekranach i kolo zlacza baterii widac topnik.