Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz na monobloku-podlaczenie

Przemek5642 17 Dec 2007 15:59 1044 10
    Przemek5642
    Level 10  
    witam mam takie male pytanko dla posiadaczy wzmacniaczów samochodowych z monoblokiem poniewaz borykam sie z takim problemem czy do 1 kanalu mozna podlaczyc 2 skrzynie basowe czy to sie nic nie stanie i jesli mozna prosil bym o rade jak je podalczyc to znaczy w jaki sposób czy szeregowo czy równolegle??
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jaki to wzmacniacz i jakie skrzynie ( głośniki )
    Przemek5642
    Level 10  
    sa to 2 skrzynie basowe z mdf z glosnikami sony xplod 38 cm a wzamcniacz to jbl gto 1201.1
    luk9753
    Level 24  
    to te głośniki mają 4Ohm czyli łaczysz 2 skrzynie tzn głośniki równolegle i uzyskujesz wtedy 2OHM i wtedy podpinasz pod piecyk. Tylko radził bym uważać bo ten JBL ma trochę mocy a Sony nie podaje rzeczywistych mocy głośników wiec radze używać potęciometru z rozwagą i wyczuciem bo to mocny wzmacniacz........POZDRO
    Przemek5642
    Level 10  
    dzieki wielkie hmmm...zastanawiam sie jak to bedzie gralo czy kupic moze wieksze glosniki od tych:) doradźcie cos bo jestem w kropce:/
    wladeczek5
    Level 17  
    Znajomy miał pod tym piecem 2x Lanzar max 15 dwucewkowe spięte na 1om. Potężne brzmienie...
    Przemek5642
    Level 10  
    tez myslalem nad lanzarami ale jeszcze w ostatecznosci zostaja 2 opcje albo pyle albo pioneer ale to jeszcze musze sie zastanowic ale tylko 38cm:D
    wladeczek5
    Level 17  
    według mnie Lanzary są lepsze od tych co wymieniłeś
    bbartasswlkp
    Level 31  
    Przemek5642 wrote:
    tez myslalem nad lanzarami ale jeszcze w ostatecznosci zostaja 2 opcje albo pyle albo pioneer ale to jeszcze musze sie zastanowic ale tylko 38cm:D

no pioneery 38cm to raczej niedostaniesz,a głosniki marki pyle to omijaj z daleka!!Radziłym w cenia takich 2x38cm kupic 1x38 ale porządną bo wcale wieksza ilośc głosników nie oznacza że bedzie to mocniej grało,a wzmacniacz masz bdobry i mozesz niezłe suby pod niego podpiąc.pozdrawiam
    luk9753
    Level 24  
    Pierwsza sprawa jakim funduszem dysponujesz ?????
    Przemek5642
    Level 10  
    jesli chodzi o fundusz to jest on nie duzy chce przeznaczyc max 800zl na 2 glosniki albo jeden ale tak zeby to zabijalo :D tylko nie wiem które wybrac ale raczej wolal bym 2 ale rozpatrze wasze opinie