Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cent.zamek w citroen berlingo 2000 rok

robson245 19 Dec 2007 15:35 4460 8
    robson245
    Level 14  
    witam mam taki problem, w berlingo przestał działać central i nie reaguje na pilota (niema drugiego a ten jest w kluczyku).kluczykiem można otworzyć z prawej lub lewej strony drzwi ale tylko tylne boczne jak się je wcześniej zamknie ręcznie.pozdrawiam.
    leonek4
    Level 29  
    m[/coloroże bateria wysiadła w kluczyku [color=red]sprawć

Moderated By Błażej:

Co ma zrobić?

robson245
    Level 14  
    bateria kolego jest ok,ale tu problem jest bardziej złożony ,central nie działa też z kluczyka ,a może ktoś wie gdzie jest sterownik c.z.,może przy nim się coś uwaliło,no to nie bezpiecznik bo jedne boczne drzwi otwiera .
    leonek4
    Level 29  
    przy dzwiach od kierowcy powinio wraz z zamkiem znajdować się przełącznik który jest przełanczany poprzez przekręcenie kluczyka. pod kierownica powinien byc gdzieś sterownik.
    robson245
    Level 14  
    a ,może ktoś wie ,jak się programuje pilota
    MichaelR
    Level 21  
    Miałem podobny przypadek, padł siłownik w drzwiach pasazera. Sprawdź złącza w drzwiach z przodu czasami konektorki w nich śniedzieją.
    robson245
    Level 14  
    wydawało mi się osobiście ,że padł zamek w drzwiach pasażera ,rozebrałem go (trzeba na siłę bo klejony)w środku dwa mikro styki i dziwne jeden do otwierania a do zamykania niema nic ,jest drugi pstryczek ale chyba do krańcówki zamka,wnioskuje to z tego jak chodzą zasuwki ,które się przekręca kluczykiem lub bolcem przy szybie,tzn.co porusza te styki ,jednym słowem dla mnie to dziwactwo może ktoś wie jak wprogramować pilota bo też przestał działać .pozdrawiam i wesołych świąt.

Dodano po 7 [minuty]:

dzięki kolego carrier ale może z doświadczenia powiesz jak po polsku to zrobić ,nie wszyscy są tak obcykani w obcych językach, a tłumacząc w internecie to jest ,jak jest nie zabardzo można wykumać .pozdrawiam.
    robson245
    Level 14  
    witam,i życzę wesołych świąt.przetłumaczyłem sobie programowanie w ten sposób;ale wypróbuję po świętach.
    1.wł. zapłon
    2trzymać pilota w kierunku przodu pojazdu
    3 wcisnąć duży przycisk potem mały
    4 powtórzyć z drugim pilotem jak potrzeba
    5 wył. zapłon
    6 po 5 sekundach powinno działać
    jak coś nie tak ,może ktoś poprawi co by dobrze było.znalazłem też inny opis
    jak
    wł. zapłon
    poczekać aż zgaśnie dioda
    nacisnąć przycisk w pilocie
    mrugnięcie diody na 0,5 sekundy
    synchronizacja zakończona
    sprawdzić czy otwiera ,zamyka
    powtórzyć powyższą procedurę dla innych pilotów .pozdrawiam