Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CK 542 ZSE - Uszkodzona przetwornica

19 Gru 2007 18:21 1253 6
  • Poziom 14  
    Witam!
    Gdy podłączyłem TV do prądu... zero reakcji. Po chwili znalazłem uszkodzony rezystor (5.6R 7W) Wymieniłem go na nowy, podłączyłem TV do pradu i ten rezystor sie spalił... zwarć na płytce niema... sam juz niewiem co mogło sie jeszcze uszkodzić... może wezme jeszcze wymienie wszystkie elektrolity na stronie pierwotnej zasilacza?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Masz zwarcie,omomierz pozwoli je znalezc.Tymczasem.
  • Poziom 14  
    no właśnie też tak myślałem.... omomierz pokazuje ok 2R... ale niewiem z czym moze być problem. Może trafo bo na uzwojeniu jest właśnie 2R (miedzy + a GND)

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę zmienić tytuł tematu zgodnie z p.11 i 11.1 regulaminu.
    Na Forum należy stosować się do zasad pisowni - regulamin p.15.
    Nie stosujemy ozdobników - p.11.2 regulaminu.

• Poziom 36  
    Trafo zostaw,sprawdz mostek i klucz przetwornicy,ogolnie polprzewodniki.
  • Poziom 43  
    Sprawdź tranzystor klucz oraz diodę w jego kolektorze.
  • Poziom 36  
    Diody i kondensatory w mostku prostowniczym sprawdziłeś i elektrolit duży sieciowy .
  • Poziom 14  
    Elektrolit sprawny choć troche "powyginany" od ciepła, gdyż ma sąsiada - Rezystor 7W, co do klucza to mierząc pokazuje małą rezystancje ok 1R wiec to chyba była główna usterka....

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrzeżenie za niewykonanie zaleceń moderatora w poprzednim wpisie. Wielokropek w tym poście również jest ozdobnikiem - p.11.2 regulaminu.
    Zalecenie zmiany tytułu jest nadal aktualne. Np. na: Samsung CK 542SE - uszkodzony zasilacz.