Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala KX-TD1232CE - sposób dzwonienia

20 Gru 2007 12:41 936 3
 • Specjalista - kserokopiarki
  otóż w czym tkwi mój problem. Centrala wyposażona w disa ( Funkcja 407-408 DIL 1:1 ustawiony nr disa 1 )i wszystko ok gdy klient z zewnątrz dzwoni i wybiera numer wewnętrzny. Natomiast Jeżeli nie wybierze numeru to zgodnie z funkcją 409-410 (systemowe skierowanie polaczeń nieodebranych ) dzwoni aparat wyznaczony w tych funkcjach. I teraz przechodzę do mojego pytania. Czy istnieje mozliwośc jeśli tak to jak to zrobić aby po systemowym skierowaniu dzwonił wybrany aparat a jeżeli nikt go nie podnosi to np.po 3 dzwonkach zaczęły dzwonić np dwa inne. Czyli chodzi mi o to aby działała funkcja DISA i dalej centrala zachowywała się tak jakby DIL 1:1 był wyłączony a działałaby DIL 1:N zgodnie z funkcją 603-604.
 • Moderator
  W momencie jak zapuszczone jest ustwienie w funkcjach 407 i 408 funkcje 603 i 604 przestają byc aktywne.
  Można to ominąć na kilka sposobów w zależności od wersji oprogramowania.
  Pierwsza metoda to skierowanie na numer wirtualny z zdefiniowaniem szybkości dzwonienia obsadzony na innych aparatach ale UWAGA cyfrowych.
  Druga metoda - ale działająca tylko dla połączeń przychodzących z ISDN - to skierowanie połączenia na numer "posświęcony" czyli taki który jest zwarty np opornikiem a następnie na DISE która to występuje jako numer nieodebrany prezentując tekst zapowiedzi a następnie do wirtuala. Zaleta tej ostatniej wersji jest to że po upływie określonego czasu połączenie wraca na DISĘ i powtarza całą kombinacje. ALE POWTARZAM; TYLKO DLA ISDN-a 2B+D lub 30B+D.
  I niestety nie na wszystkich wersjach softu to działa....
 • Specjalista - kserokopiarki
  No wiec tak jak przypuszczałem klapa na całej linii. Centrale nie ma ISDN i ma tylko jeden aparat cyfrowy.
 • Moderator
  A tak ogólnie: złym pomysłem jest infolinia z disą i analogowych aparatach...
  Będzie straszny bajzel.....