Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Luna 385E - zatrzymuje się na wylewaniu

Wojtek W. 21 Gru 2007 08:51 968 4
  • #1 21 Gru 2007 08:51
    Wojtek W.
    Poziom 12  

Witam.
    Posiadam leciwą pralkę LUNA 385E. Ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że gdy cykl prania powinien zaowocować wylewaniem wody, pralka zatrzymuje się i nie chce kontynuować pracy. Nie próbowałem na siłę przekręcić programatora. Sprawdziłem jedynie, czy nie jest zanieczyszczony filtr i czy wąż nie jest pozaginany. Pralka w tym czasie nie wydaje żadnych dźwięków.
    Proszę o pomoc co to może być? Ponadto proszę o wskazówkę, czy opłaca mi się to naprawiać, czy też lepiej zainwestować w nowy sprzęt? Jak dotąd pralka działała przez kilkanaście lat.
    Będę wdzięczny za wszelaką pomoc!

• #2 21 Gru 2007 08:59
    nares
    Specjalista AGD

Sprawdzić czy na pompkę w tym momencie dochodzi 230V, jeżeli tak, to sprawdzić czy wirnik pompy nie zablokowany ew. drożność węży.

• #3 21 Gru 2007 13:51
    colcolcol
    Poziom 25  

Zakładam, że pisząc: "pralka zatrzymuje się i nie chce kontynuować pracy" miałeś na mysli to iż programator zatrzymuje się w jednym miejscu i panuje w pralce bezruch, jezeli tak to :
    W lunie nawet jak nie wypompuje wody to programator musi (!!) przesuwac sie dalej - jeżeli jest sprawny :), w zepsutym (pęknieta aluminiowa kotwa) programator stoi w miejscu właśnie w tych okolicach ale silnik ma obroty lewo-prawo, jeżeli nie ma żadnych obrotów silnika i wogóle nic sie nie dzieje z pralka (milczy) to do naprawy ( wymiany) silniczek programatora.
    Należy go wyjąc, rozebrać wkrętakiem płaskim i sprawdzic czy wirnik z magnesu trwałego mozna obrócić niezależnie od zębatki, jeżeli można należy to skleić kropelką i heja :).
    albo kupic nowy silniczek

• #4 22 Gru 2007 12:55
    Wojtek W.
    Poziom 12  

Dziękuję za rady. Chwytam wkrętak i zobaczymy ...

• #5 22 Gru 2007 15:15
    axxx
    Specjalista AGD

W tym wypadku uszkodzone jest kółko w programatorze w zespole zębatek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME