Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pralką LUNA 385A

Marioosz1 12 Mar 2008 20:11 1811 7
 • #1
  Marioosz1
  Level 11  
  Witam. Było tak. Od jakiegoś czasu w czasie prania powstawała kłuża wody pod pralką. Sprawdziłem, okazało się, że wąż między bębnem, a filtrem jest dziurawy od kamienia. Wymieniłem go, ale po następnym praniu też coś się lało spod pralki, już mniej. Zauważyłem, ze spod pompki (też już stara jak świat). I co, wymieniłem pompkę i już się nie leje tylko teraz (nie wiem czy przez tą wymienę czy zbieg okoliczności) pralka nie wiruje. Odpompowuje wodę i odpompowuje, a wogóle nie wiruje. I jeszcze jedno, czasem trochę czuć jakby spalenizną, (nowością pompki?) w czasie prania. Co to może być. Już sam nie wiem co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny.
 • #2
  asdasd11
  Level 22  
  Czy przy przewracaniu pralki wyjąłeś szufladkę na proszek? jeśli nie to prawdopodobnie zalałeś programator, stad ten swąd.
 • #3
  Marioosz1
  Level 11  
  O kurcze. I co myśłisz, że np. jak programator wyschnie przez noc to wszystko wróci do normy. Czy można jutro spróbować czy wszystko działa jak należy. Czy coś sknociłem i trzeba naprawiać (wymieniać) :(
 • #4
  colcolcol
  Home appliances specialist
  Niestety asdasd11 chyba ma rację, wilgoć+proszek+tworzywo z programatora+wysokie (chwilowo grubo powyżej 230v, z przełączanego silnika indukcyjnego z kondensatorem) napięcie to znany problem, skutkuje tym, że zwęglają się nieodwracalnie fragmenty programatora. Suszenie nie pomoże :(
 • #5
  Marioosz1
  Level 11  
  No nie. A da się naprawić taki programator? A jak nie to jaki programator trzeba kupić. Ile to kosztuje?

  Dodano po 34 [minuty]:

  Jeszcze jedno. Nie wiem cz to też przez to przewracanie pralki na bok, ale teraz zauważyłem nieduże kapanie jak gdyby z wysokości bębna. Mogła się gdzieś może zagiąć (czy coś) ta uszczelka między bębnem, a drzwiczkami. Jak to sprawdzić?
 • #6
  colcolcol
  Home appliances specialist
  Ta pralka to (bez urazy) prawie dwudziestoletnia skarbonka. Jak naprawisz (wymienisz) programator rozsypią się łożyska i spali się (a może już się spalił) kondensator albo silnik, a jak to naprawisz to okaże się, że jest dziura w zbiorniku jak dłoń. Lubisz majsterkować? kup czteroletnią Amica PA. Nie lubisz ? rozejrzyj się za nowym sprzętem.
 • #7
  Marioosz1
  Level 11  
  Wiem, wiem. Ale to nie jest moja pralka, tylko u teściowej, a ona nie chce nowej pralki i już (nie ma dyskusji). Dlatego próbuję uratować tą i stąd moje pytania. I szukam pomocy.
 • #8
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Pytaj lub czytaj (szukaj) zanim zepsujesz coś następnego. Wyciek zlokalizujesz najpewniej podkładając pod pralkę karton lub gazetę i napuszczając wodę do pralki.

  PS.
  To masz "przechlapane" u Teściowej jak zamiast naprawić jej pralkę doprawiłeś :D