Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniki? Opel Astr 94r. I radyjko Pioneer Deh-P3900MP

lukasz45014 26 Dec 2007 14:21 984 6
    DreAdziK
    Level 10  
    To przy okazji jeszcze ja zapytam. Jeżeli radio ma moc 50W a głośniki np. 80W RMS to czy taki zestaw w ogóle zagra? Wydaje mi się, że tak, ale co będzie z jakością dźwięku? Czy głośniki będą "pierdzieć" ?
    michal_v
    Level 13  
    Weź Helix'y będą lepszym wyborem poza tym mają jakąś zwrotnice przyzwoitą a nie jak Hertze pseudo zwrotnice.

Radio ma w teorii 50 watt, a w praktyce nie przekracza 20 watt tyczy się to większości radyjek samochodowych, słynny TDA1554q, nie wiem jak to jest z twoim radyjkiem ale na pewno ma nie więcej niż te 20 watt.

Dodano po 2 [minuty]:

Głośniki nie będą "pierdzieć", czemu niby by miały...? Będą grały ładnie jednocześnie mając spory zapas mocy gdybyś w przyszłości chciał dołożyć do tego wzmacniacz.
    lukasz45014
    Level 10  
    MOSFET (Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor) - technologia produkcji tranzystorów polowych i obwodów układów scalonych. Jest to aktualnie podstawowa technologia produkcji większości układów scalonych stosowanych w komputerach i stanowi element technologii CMOS.

W technologii MOSFET tranzystory są produkowane w formie trzech warstw. Dolna warstwa to płytka wycięta z monokryształu krzemu lub krzemu domieszkowanego germanem. Na płytkę tę napyla się bardzo cienką warstę krzemionki lub innego tlenku metalu lub półmetalu, która pełni funkcję izolatora. Warstwa ta musi być ciągła (bez dziur), ale jak najcieńsza. Obecnie w najbardziej zaawansowanych technologicznie procesorach warstwa ta ma grubość pięciu cząsteczek tlenku. Na warstwę tlenku napyla się z kolei bardzo cienką warstwę dobrze przewodzącego metalu (np. złota). Układ trzech warstw tworzy prosty tranzystor lub pojedynczą bramkę logiczną układu procesora.
    DreAdziK
    Level 10  
    Quote:
    Maksymalna moc wyjściowa 4 x 50W MOSFET
    Moc wyjściowa DIN 4 x 27 Watt

co to za moc din i mosfet ?

nie pytałem o budowę MOSFETU tylko czym się różni moc DIN od MOSFET, dlaczego tu jest 27W a tu 50W ?[/quote]
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Nagłośnienie i Akustyka