Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw pod radio Pioneer 4x45W. Jakie głośniki będą odpowiednie? Do 350 zł.

micho_m 04 Dec 2006 12:30 3122 14
    micho_m
    Level 17  
    Witam. Wiem ze juz bylo kilka tematow o zestawach 16 + tweeter. W koncu musze jakis kupic i zastanawiam sie co wybrac. Zestaw bedzie chodzil pod radiem. Moze kiedys kupie wzmacniacz, ale teraz beda pod radiem Pioneer 4x45W i beda odciete przy 80 Hz. Od razu wyglusze tez drzwi. Teraz zastanawiam sie czy dobrze beda graly pod radiem Hertz esk ewentualnie dsk. Mysle tez o Helix Blue (tylko nie wiem jaki dokladnie model jest najlepszy). Chcialbym kupic jakies glosniczki do 350 zl. Wiem ze pod samym radiem graja dobrze Phonocary Y-line, ale mysle ze jednak lepiej zagraja jakies mocniejsze. Juz sam nie wiem. Jakby ktos mogl to niech mi cos doradzi.
  • Helpful post
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    no wiesz;)
    helixy i wszystko jasne!
    elo!dan
    micho_m
    Level 17  
    Czyli najlepiej inwestowac w Helixy, tylko jaki model?. A jak sie zachowaja np wlasnie Hertze pod samym radiem? A powiedzcie mi jeszzce czy jest sens wygluszac drzwi jak glosniki i tak beda odciete od dolu?
  • Helpful post
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Hertz pod radiem to nie jest dobre rozwiązanie(nawet nie wspominam o koszmarnym tweeterze).Ja też polecam Helix blue 62 (fajnie grają nawet pod samym radiem) ,a wygłuszenie i tak jest konieczne.
    micho_m
    Level 17  
    No to chyba wezme te Helixy, ale powiedzcie mi jaki dokladnie model wziac. A moze jeszcze jakies inne głosniki?
    qstosz
    ten który napisał ci POWALLA
    micho_m
    Level 17  
    Ok. Pytam bo byly chyba jakies mkII i nie byly polecane. Nie wiem czy sa jeszcze jakies rozne rodzaje tych 62. Dzieki za pomoc

A slyszeliscie cos o firmie Macrom? Konkretnie model M3S60? Albo audio design?
    qstosz
    uspoqj się.masz jak na widelcu dobry sprzęt a ty kombinujesz!to ty będziesz słuchał tego zestawu!
    micho_m
    Level 17  
    Heh. Nic nie kombinuje tylko rozwazam inne opcje :)
    Marcinek84
    Level 15  
    helix blue i zero innych propozycji
    micho_m
    Level 17  
    Bylem dzisiaj w MM i widzialem takie glosniki :

-Magnat Classic 216
    -Clarion SRS 1726
    -Alpine SXE 1750s

Zastanawiam sie najbardziej nad tymi Magnatami, ale nie wiem czy nie sa za mocne pod samo radio. Tutaj sa dokladne dane http://jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=2&man_id=32&prod_id=1120 Jesli ktos je sluchal i moze porownac od pozostalych i do Helixow to niech sie wypowiada. A co myslicie o tych Clarionach i Alpine? Juz sam nie wiem czy czekac do polowy stycznia na Helixy, czy moze kupic np. te Magnaty.
    micho_m
    Level 17  
    Ale sluchales ten zestaw Magnata, czy tylko tak piszesz bo Magnat to porazka? Mysle ze z Helixow tez bym byl zadowolony, ale nie ma ich obecnie w MM a jakos do Allegro ostatnio zaufania nie mam.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    To poczekaj na Helixa ,bo naprawdę warto.Te magnaty to naprawdę nie są fajne głosniki(kiedyś to były nawet ,nawet ale teraz to kicha).
    micho_m
    Level 17  
    To chyba bez kitu poczekam. Ewentualnie moze w Warszawie maja. Jak bede nastepnym razem w Wawie to podskocze do MM.